• Odbierz prezent
Sygnał sprzedaży na największym polskim indeksie giełdowym WIG20? Pogorszenie sentymentu

Początek tygodnia przynosi pogorszenie sentymentu na krajowym rynku umacniane m.in. niewielkimi spadkami na giełdach zachodnioeuropejskich oraz pogorszeniem nastrojów dla spółek technologicznych w US. Na wykresie 60-min notowania FW20 wybiły się dołem z lokalnego kanału bocznego, wcześniej przypominającego formację podwójnego szczytu. Jeżeli to miałoby być wybicie z formacji to poziom docelowy określony jej wysokością byłby blisko poziomu 1935 pkt.

Sygnał sprzedaży jest obecny na wskaźniku MACD oraz DMI,

gdzie wcześniejszemu negatywnemu przecięciu linii DM teraz towarzyszy wzrost miernika siły trendu ADX. Impet ruchu w trakcie notowań nie był jednak duży, znaczna część zniżki jest udziałem spadkowego otwarcia notowań. Na wykresie dziennym pojawiła się spadkowa świeca, ale o niskim korpusie i przy niższym od wcześniejszych sesji wolumenie. Natomiast mogą odżywać obawy związane z wcześniejszą tezą ok. 2,5 formacji RGR.

Dla spółek WIG20 najbardziej obciążył indeks sektor bankowy oraz paliwowy, słabo zachowują się nadal akcje CDPROJEKT

Na giełdach amerykańskich indeksy obciążyły głównie spółki technologiczne które, jak podkreślają niektórzy komentatorzy, wykazują większa wrażliwość na koszt rynkowy długu (ostatnio wzrost rentowności obligacji skarbowych 10Y). Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W kraju pojawi się comiesięczny raport podsumowujący sytuację społeczno – gospodarczą z uwzględnieniem bardziej kompleksowych danych dot. rynku pracy.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk