• Odbierz prezent
SWIFT – czym jest i do czego służy?
fot. freepik.com

W marcu rosyjskie banki zostały odcięcie od systemu płatności międzynarodowych SWIFT. To jedna z najostrzejszych sankcji skierowanych przeciwko Federacji Rosyjskiej w związku z atakiem na Ukrainę. Zerknijmy zatem, co to oznacza.

SWIFT co to takiego?

SWIFT (dosłownie: Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) to przelew zagraniczny, za którego pomocą możemy wysłać środki z konta osobistego do dowolnego banku na całym świecie i w niemal każdej walucie. Za jego pomocą wykonuje się transakcje we wszystkich jednostkach poza euro, ponieważ na terenie Unii Europejskiej stworzono osobny system do przelewów wewnątrz wspólnotowych, tak zwany SEPA. Przelew zagraniczny SWIFT możemy wysłać drogą elektroniczną z konta osobistego prowadzonego w polskich złotych, jak również z konta walutowego. Usługa jest dostępna zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

Przekierowanie na stronę partnera


TOPkantor.pl

Serwis TOPkantor.pl to kolejny projekt SUPER GRUPA PL Sp. z o.o. – operatora kilku serwisów wymiany walut, m.in. jednego z pierwszych i największych kantorów internetowych topFX.pl. W serwisie TOPkantor.pl zebraliśmy wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia w zakresie internetowej wymiany walut i wpisaliśmy je w rynkowe trendy elektronicznych transakcji walutowych. Dzięki temu TOPkantor.pl łączy funkcjonalność społecznościowej platformy wymiany walut z bardzo niską prowizją oraz kantoru internetowego z nowatorską wymianą walut z kursem średnim.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk