• Odbierz prezent
Świetne wyniki Alphabet - gigant zyskuje w handlu pozasesyjnym przeszło 7%! Polimex-Mostostal z dwucyfrowym wzrostem notowań

Kolejny dzień mocnego wzrostu na Wall Street spowodował to, że indeksy S&P 500 i Nasdaq odrobiły już niemal całość strat z ubiegłego tygodnia. W temacie spółek poznaliśmy już wyniki kwartalne Alphabet, właściciela Google, spółka wypracowała 22,3 USD zysku na akcję wobec konsensusu analityków 15,9 USD, a przed rokiem 15,35 USD. Technologiczny gigant zyskuje w handlu pozasesyjnym przeszło 7%, o ile nie dojdzie do drastycznej zmiany nastroju oznaczać to będzie ustanowienie nowych historycznych szczytów.

Swój raport opublikował także Amazon – zysk na akcję wyniósł 14,09 USD i przewyższył znacząco zarówno wyniki z analogicznego okresu ubiegłego roku (6,47 USD) jak i szacunki analityków (7,23 USD) – jednak kurs spółki zachowuje się bez większych zmian w handlu pozasesyjnym, optymizm ze względu na wyniki może równoważyć ogłoszenie rezygnacji w III kw. 2021 r. Jeffa Bezosa z funkcji CEO – miliarder pozostanie jednak w firmie na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej. Dziś największą spółką, która opublikuje wyniki za ubiegły kwartał jest Paypal.

Na krajowym rynku indeksy zachowywały się niejednoznacznie

Podczas gdy indeks WIG20 przecenił się o 0,7%, indeksy mWIG40 i sWIG80 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,1%. Najsłabszym blue chipem był CD Projekt – spółka potaniała o 7,4%, następnym walorem w odwrocie były akcje KGHM, które przeceniły się o 6,3% - po wcześniejszej zwyżce napędzanej m.in. wzrostem cen srebra, spółka oddała już większość wzrostu – podobnie jak samo srebro. Ze względu na kluczowy udział wspomnianych spółek w indeksie blue chipów to one zadecydowały o czerwonym kolorze indeksu. Z drugiej strony najlepiej zachowywały się walory PZU (+3,8%), Lotosu (+3,3%) i Orlenu (+3,3%).

Spośród walorów z głównych indeksów jedynie Polimex Mostostal odnotował dwucyfrowy wynik (+10,7%) – spółka poinformowała wczoraj o złożeniu oferty zakupu od PartnerBud w upadłości 100% akcji Instalu-Lublin za kwotę 1,22 mln zł. Z pozostałych tematów – Santander przedstawił wstępne wyniki za IV kw. 2020 roku – wypracował 82 mln zł zysku netto wobec konsensusu 147 mln zł, w ubiegłym roku wynik wyniósł 507 mln zł. Swoje szacunki przedstawił też Amrest – w IV kw. odnotował 398 mln euro przychodów, a więc o 25% mniej r/r.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk