• Odbierz prezent
Pomysły inwestycyjne na czas globalnej wojny handlowej - webinar XTB

W środę 25 kwietnia 2018 r. o godz. 19:00 odbędzie się darmowe webinarium, podczas którego dr Przemysław Kwiecień Główny Ekonomista XTB i Michał Stajniak Starszy Analityk Rynków Surowcowych omówią bieżącą sytuację światowej gospodarki związaną z napięciami na linii USA-Chiny oraz wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.

 

W obliczu narastających amerykańsko-chińskich napięć oraz konfliktu na Bliskim Wschodzie z Rosją w tle nie należy lekceważyć zjawiska, jakim są wojny handlowe. Wzajemnie nakładane taryfy „tit-for-tat” między USA a Chinami oraz niespokojna sytuacja na linii USA-Rosja zaogniona w wyniku niedawnej syryjskiej konfrontacji wywierają znaczny wpływ na światową gospodarkę, przyczyniając się do powstawania nowych okazji inwestycyjnych.

Podczas webinarium prelegenci zmierzą się między innymi z następującymi pytaniami:

  • Dlaczego wojny handlowe są głównym źródłem ryzyka dla światowej gospodarki?
  • Czy USA może wygrać wojnę handlową z Chinami?
  • Dlaczego Syria jest obecnie ważna dla rynków?

 

WEŹ UDZIAŁ

 

Udział w spotkaniu online zapewni dawkę najświeższych informacji i prognoz dotyczących napiętej sytuacji między światowymi gigantami handlowymi, które pomogą uczestnikom wykorzystać potencjał na rynku. Zapisując się na wydarzenie, widzowie otrzymają także dostęp do darmowego konta demo, na którym będą mogli przetestować nowe strategie inwestycyjne bez ponoszenia ryzyka.

 

O prelegentach:

Dr Przemysław Kwiecień – doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego,
absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i London Metropolitan University (tytuł MSc) – obydwie uczelnie ukończył z wyróżnieniem. Posiadacz prestiżowego certyfikatu CFA. W XTB pracuje od 2007 roku, wcześniej doświadczenie zdobywał między innymi jako doradca Ministra Finansów, Mirosława Gronickiego i ekonomista Banku Millennium. W XTB kieruje Działem Analiz, jest także pomysłodawcą i redaktorem naczelnym serwisu analitycznego TradeBeat. Ekspert w zakresie polityki monetarnej i jej wpływu na kształtowanie kursów walut. Częsty gość telewizyjnych programów biznesowych TVN BIŚ, Polsat News; autor felietonów w Parkiecie, Rzeczpospolitej i Pulsie Biznesu, prelegent i panelista na licznych wydarzeniach branżowych. Najlepszy analityk makroekonomiczny 2014 roku według NBP, Rzeczpospolitej i Parkietu. Wielokrotnie w czołówce rankingów prognoz walutowych agencji Bloomberg.

Michał Stajniak – szczególny nacisk kładzie na powiązania pomiędzy zachowaniem cen surowców, a walutami gospodarek silnie uzależnionych od eksportów towarów takich jak ropa, rudy żelaza, złoto, czy mleko w proszku. Jest autorem częstych komentarzy zestawiających indeksy cen surowców wraz z parami walutowymi, takimi jak AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDNOK, czy EURNOK. Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN BiŚ, Polsat News, TVP Info, Bankier TV, czy Onet TV) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, Puls Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku akcyjnego oraz rynku pochodnego. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price Action. Absolwent kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

 

ZAREJESTRUJ SIĘ


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk