• Odbierz prezent
Surowce rolne: Kukurydza soja pszenica cukier bawełna kawa arabica kakao - tygodniowy przegląd

W minionym tygodniu notowania kukurydzy gwałtownie runęły w dół. Przecena tego zboża wynikała głównie z podniesienia prognoz produkcji kukurydzy w Stanach Zjednoczonych w raporcie przedstawionym przez amerykański Departament Rolnictwa.


Soja

Notowania soi zakończyły miniony tydzień na delikatnym minusie. Nadzieją dla kupujących okazały się szanse dla ocieplenie relacji handlowych na linii USA-Chiny, jednak presję spadkową wywierają perspektywy rekordowej produkcji soi w USA.

Zobacz co dostajesz w ramach prenumeraty!

 

Pszenica

W minionym tygodniu notowania pszenicy w USA kontynuowały zniżkę, schodząc do okolic 5 USD za buszel. Najważniejszym czynnikiem wywierającym presję spadkową na notowania tego zboża okazało się podniesienie prognoz produkcji pszenicy w Rosji przez amerykański Departament Rolnictwa.


Cukier

Notowania cukru w Stanach Zjednoczonych zakończyły miniony tydzień na plusie, kontynuując zwyżkę z wcześniejszych tygodni. Zwyżka ta wynikała przede wszystkim z efektu short covering ze strony funduszy, jednak fundamentalnie bykom na rynku cukru sprzyjały prognozy niższej produkcji cukru w Unii Europejskiej oraz tendencja w Brazylii do przerobu większych ilości trzciny cukrowej na etanol zamiast na cukier.


Bawełna

Miniony tydzień niewiele zmienił na rynku bawełny. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych wciąż poruszały się w konsolidacji okolicach 81-83 centów za funt, kończąc go na niewielkim minusie.

Czytaj także: Surowce: Ropa naftowa gaz ziemny miedź złoto i platyna - tygodniowy przegląd

 W minionym tygodniu na rynku ropy naftowej nastroje inwestorów były mieszane. W pierwszej połowie tygodnia cena ropy rosła, osiągając poziom 70 USD za baryłkę w przypadku ropy WTI i 80 USD za baryłkę w przypadku ropy Brent. Pozytywnym akcentem był znacznie większy od oczekiwań spadek zapasów ropy .. Czytaj
Surowce: Ropa naftowa gaz ziemny miedź złoto i platyna - tygodniowy przegląd


Kawa arabica

Notowania kawy arabica w USA w minionym tygodniu osuwały się delikatnie w dół, po raz kolejny docierając do psychologicznej bariery na poziomie 100 centów za funt.


Kakao

W minionym tygodniu notowania kakao delikatnie wzrosły, docierając do okolic 2300 USD za tonę. Niemniej, ruch ten miał miejsce w ramach średnioterminowej konsolidacji cen tego surowca.

Nota prawna

Notowania: KUKURYDZA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ZC2!/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk