• Odbierz prezent
Sundose i Infermedica zaczynają międzynarodową ekspansję dzięki Google

Wybrano finalistów Akceleratora Google for Startups, w tym 3 polskie startupy: Infermedica, Sundose oraz Yosh.ai. Dwie pierwsze są spółkami z portfela funduszu Venture INC. Trzymiesięczny program zapewni mentoring i szkolenia ze specjalistami technologicznego giganta, które ułatwią międzynarodowa ekspansję startupów.

Umiejętności nabyte podczas 3-miesięcznego kursu online są odpowiedzią na największe wyzwania firm, niezależnie od branży w jakiej operują. Program oferuje m.in. wsparcie rozwoju produktu i kanałów sprzedaży, mentoring z elementami rozwoju przywództwa. Uczestnicy będą mieli również bezpośredni dostęp do inżynierów Google, jak również ekspertów i szkoleń zewnętrznych oraz zasobów Google Cloud.

Pierwszym startupem, który został finalistą konkursu Google for Startups jest Sundose. Spółka oferuje suplementy dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta w modelu subskrypcyjnym. Dobór składu oparty jest na wywiadzie medycznym online. Po zamówieniu dochodzi do kontaktu z dietetykiem, który zadaje dodatkowe pytania dotyczące wyników badań krwi i dodatkowych wymagań zamawiającego. Sundose, jest jedną z pierwszych firm w Polsce oferującą produkty w modelu subskrypcyjnym. Ten kanał sprzedaży zyskuje na popularności i jest wdrażany w wielu branżach, nie tylko usługowych. Według ekspertów Venture INC, jest to trend z potencjałem, z tego względu fundusz zainwestował ….PLN w Sundose.

Infermedica jest drugą spółką Venture INC specjalizującą się we wstępnej diagnozie medycznej. Wykorzystuje do tego algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Rozwiązania startupu mają na celu usprawnić sposób obsługi pacjenta. Potencjał spółki jest doceniany przez inwestorów, którzy w drugim półroczu zainwestowali w Infermedica kolejną rundę finansowania i pozyskali 10 mln USD od jednych z największych funduszy VC w Europie.

  • Podejmując decyzje o finansowaniu bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Ważny jest dla nas obszar działalności startupów, koncentrujemy się na firmach tworzących oprogramowanie i sprzedających usługi w modelu subskrypcyjnym, z potencjałem na globalną obecność. Choć decyzje o wejściu w te branże były podjęte przed wybuchem pandemii, to dzięki COVID-19 spółki nabrały jeszcze większego znaczenia i wartości, mówi Jakub Sitarz, prezes Venture INC.

Program Akceleratora Google for Startups koncentruje się na rozwoju kluczowych obszarów dzięki wprowadzonym rozwiązaniom technologicznym. Szkolenia, prowadzone online, zaczynają się już w listopadzie, tak aby zapewnić finalistom szybki dostęp do wiedzy potrzebnej do międzynarodowego skalowania biznesu. Podcza 18 sesji mentoringowych uczestnicy będą zgłębiać wiedzę w obszarach:

  • Cele i śledzenie ich wyników metodologią OKR (z ang. Objectives and Key Results)
  • Zarządzanie zespołami technicznymi
  • Zatrudnienie odpowiedniego zespołu
  • Dopasowanie produktu do rynku
  • Coaching przywódczy
  • Mentoring Machine Learning i Artificial Intelligence

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk