• Odbierz prezent
Sunday Energy zawiera kontrakty z kolejnymi, uznanymi na świecie producentami komponentów OZE

Sunday Energy S.A., dostawca rozwiązań z rynku OZE, konsekwentnie realizuje cele emisyjne. Pozyskany w grudniu 2020 roku kapitał od inwestorów, spółka przeznaczyła m.in. na rozszerzenie oferty handlowej o produkty kolejnych, uznanych na świecie dostawców paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, tj. ULICA Solar i SPRSUN, stając się certyfikowanym przedstawicielem tych producentów na polskim rynku. Spółka rozbudowuje sieć dystrybutorów pomp ciepła i w ostatnich miesiącach osiąga stabilne wartości przychodów.

Pod koniec 2020 roku, Sunday Energy S.A. pozyskała zakładaną kwotę w wysokości 4 mln złotych, podczas emisji akcji w formule crowdfundingu udziałowego. Spółka, zgodnie z harmonogramem, realizuje cele emisyjne związane m.in. z poszerzaniem oferty handlowej.

W nowym roku spółka rozpoczęła współpracę z kolejnymi wiodącymi producentami paneli i pomp ciepła: firmą Ningbo Ulica Solar Science & Technology, która w 2020 roku wyprodukowała panele o łącznej mocy 1GW i znalazła się na liście Bloomberg New Energy Finance - Tier1, oraz firmą SPRSUN, jednego z wiodących producentów pomp ciepła z 20-letnim doświadczeniem na rynku.

- W ostatnich miesiącach, mimo sezonu zimowego, dalej osiągamy stabilne wzrosty przychodów ze sprzedaży paneli oraz urządzeń PV i konsekwentne realizujemy zakładane plany rozwoju - mówi Prezes Zarządu Sunday Energy S.A., Michał Sochacki. – W nowy rok wchodzimy pełni optymizmu i motywacji do działania i poszerzania skali naszej działalności. Cieszymy się, że możemy pochwalić się współpracą z kolejnymi, uznanymi na świecie dostawcami z branży OZE. Bardzo ważny dla nas jest stały rozwój oferty handlowej, jednocześnie cały czas utrzymując najwyższą jakość produktów i świadczonych usług - podkreśla Michał Sochacki.

Sunday Energy systematycznie zwiększa sprzedaż. Spółka w październiku 2020 roku wypracowała 1,35 mln zł przychodów ze sprzedaży, wobec 0,62 i 0,55 mln zł odpowiednio w sierpniu i wrześniu. W listopadzie i grudniu spółka zanotowała prawie 1,5 mln przychodów.

W 2021 roku Sunday Energy oczekuje kontynuacji dotychczasowych trendów sprzedażowych.

Rozwój sieci dystrybucji

Sunday Energy konsekwentnie rozbudowuje sieć dealerską zyskujących na popularności powietrznych pomp ciepła. Spółka nawiązuje współpracę z dystrybutorami regionalnymi w całej Polsce, a partnerów kieruje na bezpłatne szkolenia organizowane przez profesjonalne firmy zewnętrzne, zapewniając atrakcyjne zasady współpracy przy wprowadzaniu na polski rynek bardzo konkurencyjnych cenowo pomp ciepła SPRSUN (Panasonic).

- W Sunday Energy cały czas monitorujemy trendy i aktywnie uczestniczmy w dynamicznym rozwoju rynku OZE w Polsce. Rynek pomp ciepła odnotował już duży wzrost w 2020 roku, jednak według nas, to dopiero początek. W perspektywie kilku najbliższych lat będzie następował stały wzrost sprzedaży pomp ciepła, podobny do rynku fotowoltaiki – mówi Michał Sochacki. - Obecnie koszt pompy ciepła jest kilkukrotnie niższy niż jeszcze kilka lat temu, a nie możemy zapominać, że jest to nowoczesny i komfortowy sposób na ogrzewanie domu. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi pompy ciepła oferowane przez Sunday Energy tworzą proekologiczne budynki, które są przyszłością nas wszystkich i wpisują się w misję naszej firmy - dodaje prezes Sunday Energy.

Oprócz poszerzania oferty o najbardziej zaawansowane technologicznie panele i komponenty PV, spółka intensywnie rozwija projekty własnych farm fotowoltaicznych. Sunday Energy stawia również na rozwój nowej linii biznesowej opartej na usługach demontażu, testowania, serwisowania, magazynowania oraz handlu używanymi komponentami OZE oraz ekspansję zagraniczną – spółka realizuje już projekty na Węgrzech.

Sunday Energy planuje debiut na NewConnect w II połowie 2021 roku.

O firmie:

Sunday Energy S.A. jest wiodącym dostawcą rozwiązań z rynku PV i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE tj. DAH Solar, LEAPTON, ULICA Solar, Kehua Tech, SPRSUN. Kluczowym filarem biznesu jest import i sprzedaż komponentów OZE oraz projektowanie i budowa farm fotowoltaicznych (development). Celem Zarządu jest budowa wartości Spółki w oparciu o nowe innowacyjne usługi skupione wokół wsparcia relacji B2C i B2B na rynku PV (budowa platformy usprawniającej komunikacje pomiędzy instalatorami a klientami) oraz kompleksowego zarządzania komponentami PV na rynku wtórnym.

Sunday Energy S.A. wyróżnia ambitny plan rozwoju bazujący na zdywersyfikowanych filarach oraz najwyższej jakości urządzeniach i komponentach z wieloletnią gwarancją. Perspektywy firmy wzmacnia dynamicznie rosnący rynek, co wynika z presji UE na rozwój sektora OZE, krajowe zachęty fiskalne i prawne i zwyżkująca popularność nowych źródeł energii w społeczeństwie. Spółka powstała w 2015 roku w Siedlcach.

Więcej o działalności Sunday Energy można znaleźć na stronie: https://sundayenergy.pl/


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk