• Odbierz prezent
Sukces WarSaw Games na Kickstarterze. Counter Terrorist Agency doceniony przez graczy
   

WarSaw Games (wkrótce Play2Chill), warszawski producent i wydawca gier, z sukcesem zakończył kampanię Counter Terrorist Agency na Kickstarterze. Przy okazji promocji gry na platformie, spółka zebrała na rozbudowę projektu 16,4 tys. dolarów kanadyjskich od 730 użytkowników. Tytuł zadebiutuje w IV kwartale br.

- Cieszymy się, że udało nam się zebrać grono inwestorów, którzy zdecydowali się wesprzeć produkcję naszego projektu kwotą 16,4 tys. dolarów kanadyjskich. Dzięki zbiórce wypromowaliśmy tytuł wśród społeczności Kickstartera i zebraliśmy środki, które pozwolą nam wzbogadzić grę o nową zawartość. Uzyskaliśmy również bardzo wiele wartościowych opinii i wskazówek na temat oczekiwań graczy. To pierwsza kampania tego typu, którą zrealizowaliśmy, dlatego bardzo cieszymy się z osiągniętego sukcesu. Będziemy chcieli wykorzystać to doświadczenie przy kolejnych projektach, nad którymi już pracujemy – informuje Tomasz Róziecki, współzałożyciel WarSaw Games

Kampania na Kickstarterze rozpoczęła się 24 kwietnia i trwała przez 30 dni. Inwestorzy mogli w tym czasie jednorazowo wesprzeć projekt kwotą od 3 do 2,5 tys. dol. kanadyjskich. Kickstarter to największa platforma crowdfundingowa na świecie, która działa od 10 lat. W tym czasie z sukcesem przeprowadzono za jej pośrednictwem ponad 160 tys. projektów, wspartych przez 16 mln użytkowników. Zbiórkę WarSaw Games wsparła giełdowa spółka PlayWay.

Counter Terrorist Agency to gra strategiczna czasu rzeczywistego z elementami symulacji i zarządzania. Głównym zadaniem gracza jest rozwijanie i kierowanie organizacją antyterrorystyczną, która ma na celu zapobieganie potencjalnym atakom na terenie całego świata. Użytkownik otrzymuje dostęp do nowoczesnych narzędzi i technik inwigilacji, które umożliwiają śledzenie, podsłuchiwanie i podglądanie podejrzanych osób i grup przestępczych. Łączenie wątków, odkrywanie związków pomiędzy jednostkami doprowadzi gracza do ułożenia siatki powiązań i zapewnienie bezpieczeństwa na świecie. Wydawcą gry jest Game Operators.

Counter Terrorist Agency zostało nominowane do nagrody Best Indie Games w konkursie Indie Showcase, który odbywa się co roku podczas konferencji Digital Dragons.

Tytuł zostanie wydany na komputery stacjonarne w IV kwartale 2019 roku.

Steam: https://store.steampowered.com/app/936490/Counter_Terrorist_Agency/

O SPÓŁKACH:

WarSaw Games to warszawskie, niezależne studio gamingowe, tworzące tytuły na platformy mobilne i komputery stacjonarne. Zespół składa się z programistów i grafików z dużym doświadczeniem w branży gier. Obecnie studio pracuje nad kilkoma projektami, m.in. Counter Terrorist Agency.

Game Operators to wydawnictwo, które inwestuje, wydaje i promuje gry wideo. Firma wspiera powstawanie innowacyjnych i unikatowych produkcji, takich jak 911 Operator lub Radio Commander, dołączając do projektów na różnych etapach ich powstawania – od fazy koncepcyjnej po wsparcie dla niemal gotowych produktów.

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Spółka powstała w 2011 r., dotychczas wyprodukowała i wydała ponad 40 gier. Firmę wyróżnia bardzo duża liczba zespołów deweloperskich (ponad 40) i jeszcze większa liczba wytwarzanych jednocześnie gier, co zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia rynkowego sukcesu. PlayWay jako jedyny deweloper w Polsce zdecydował się na uruchomienie unikatowego kampusu dla współpracujących zespołów programistów – PlayWay Campus w Hornówku, który umożliwia efektywną pracę zespołów deweloperów oferując komfortową przestrzeń coworkingową.

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk