• Odbierz prezent
Sukces byków zarówno na amerykańskim, jak i „polskim” NASDAQ. Nowe szczyty otwierają kolejne możliwości

W ostatnim czasie realne było ryzyko utworzenia formacji podwójnego szczytu na indeksie NASDAQ, lecz dzisiejsza sesja ponownie pokazała siłę oraz determinację rynkowych byków.

To była bardzo ważna sesja

Pomimo piątkowych wzrostów, wciąż ważyły się losy potencjalnej formacji podwójnego szczytu na indeksie NASDAQ. Jednak dzisiaj byki nie pozostawiły złudzeń kto nieustannie rządzi na rynku. Kolejna pozytywna sesja nie tylko przekreśla szanse na utworzenie formacji szczytowej, ale i ustanawia nowe ATH (all time high). W efekcie, strefa poprzednich ekstremów, powinna teraz pełnić rolę wsparcia, podczas ewentualnej fali korekcyjnej.

 NASDAQ

Wykres 1: Indeks NASDAQ (1 miesiąc)

W efekcie mamy kolejne potwierdzenie obowiązującego trendu wzrostowego, ponieważ wyznaczone zostały zarówno wyższe szczyty jak i wyższe dołki. Ostatnie dwa minima będą pełniły role kluczowego wsparcia w perspektywie średnioterminowej, którego utracenie mogłoby się wiązać z poważnymi konsekwencjami dla rynków akcji.

 NASDAQ 2

Wykres 2: Indeks NASDAQ (5 miesięcy)

Polski NASDAQ? Co to takiego?

Również na naszym parkiecie mamy spółkę, która osiągnęła dzisiaj najwyższy poziom w historii, a do tego jej notowania systematycznie pną się do góry już od wielu lat, podobnie jak to ma miejsce z indeksem NASDAQ. Chodzi oczywiście o naszą dumę gamingową, czyli CD Projekt. Odnotowała ona dzisiaj wzrost sięgający +3,73%, co doprowadziło do wyceny 417 zł za jedną akcję. Jednak w trakcie sesji było jeszcze lepiej, ponieważ przez chwilę obserwowaliśmy kurs akcji CD Projekt na pułapie 418,80 zł. Także w tym przypadku mamy potwierdzoną sekwencję coraz wyższych szczytów i dołków, co jest charakterystyczną cechą trendu wzrostowego.

 CDR

Wykres 3: Akcje CD Projekt (5 miesięcy)

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk