• Odbierz prezent
Subindeks WIG-Gry najtańszy od listopada 2018, a cena akcji CD Projekt najniżej od 4 lat!
fot. pexels.com

Na amerykańskim rynku akcji nadal słaby był wczoraj rynek Nasdaq (Nasdaq Composite -2,35 proc.), ale już średnia przemysłowa Dow Jonesa przezwyciężyła słabość i wzrosła we wtorek o 0,15 proc. Na wtorkowej sesji najwyższy poziom od 2019 roku osiągnął chilijski IPSA Index. Dziś rano kontrakty na amerykańskie indeksy rosły o +0,42-0,86 proc.

Na rynkach akcji Azji i Oceanii brał było dziś jakiejś dominującej tendencji. Najsilniej – ponad 1 proc. – zwyżkowały dziś chińskie Shanghai B-Share i Shanghai Composite. Największy spadek - -0,74 proc. – notował indonezyjski JCI.

Na europejskich giełdach przeważały dziś rano lekkie wzrosty (DAX +0,75 proc., CAC 40 +0,64 proc.). Najwyższy od 2015 roku poziom osiągnął portugalski PSI 20.

Polski rynek akcji otworzył się na plusach (WIG-20 +0,54 proc.), ale pozostawał poniżej poziomów ponad 2-tygodniowych maksimów z początku tego tygodnia. WIG-Gry był dziś rano najniżej od listopada 2018. Główną przyczyną był spadek ceny akcji CD Projekt do najniższego poziomu od 4 lat.

 

 

Na rynkach 10-letnich obligacji skarbowych w krajach rozwiniętych przeważały dziś rano spadki rentowności. Ta tendencja rozpoczęła się ponad 2 tygodnie temu i w przypadku 10-latek rządu USA sprowadziła wczoraj ich rentowności do najniższego poziomu od miesiąca.

Kontrakty na ropę naftową drożały dziś rano o niecały 1 proc. utrzymując się powyżej poziomu 110 USD. Wczoraj o ponad 8 proc. spadły kontrakty na węgiel kamienny na giełdzie w Rotterdamie.

Kurs EUR/USD lekko korygował dziś rano ostatnie wzrosty (-0,38 proc.). Kurs EUR/PLN, który wczoraj spadł do najniższego poziomu od końca lutego, pozostawał dziś w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Kurs BTC/USD nadal poruszał się w obrębie formującej się od ponad 2 tygodni wokół poziomu 30000 formacji „trójkąta symetrycznego” (+0,66 proc.).


Wojciech Białek

analizuje rynki finansowe już od 1995 roku, gdy rozpoczął pracę w biurach maklerskich DM Magnus i RDM Polonia w Krakowie. W latach 1999-2008 pracował jako zarządzający, a następnie główny analityk w SEB TFI. W latach 2009-2019 roku był głównym analitykiem CDM Pekao. Od 2008 roku autor poświęconego koniunkturze na rynkach finansowych i w gospodarce bloga K(NO)W FUTURE.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk