• Odbierz prezent
Stwórz przyszłość, którą widział Stanisław Lem. Dołącz do maratonu programowania Hack4Lem
fot. freepik.com

Stań się częścią obchodów Roku Lema i dołącz do maratonu programowania Hack4Lem. Już 18 czerwca astrogatorzy z całego świata wejdą na pokład „Niezwyciężonego”, aby zmienić wspólną przyszłość. W ciągu czterdziestu godzin, uczestnicy wydarzenia odpowiedzą na wyzwania z zakresu biznesowo-technologicznego oraz CSR. Łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wynosi 150 000 złotych. Współorganizatorami hackathonu są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Dzięki wybitnym Astrogatorom, którzy wkroczą na pokład krążownika "Niezwyciężony", powstanie świat, w którym przyjazna bankowość jest dostępna dla wszystkich, a Internet to przestrzeń do komfortowego rozwoju jednostki. Dołącz do wirtualnego wydarzenia, które daje Ci realną moc zmieniania przyszłości! W trakcie wydarzenia uczestnicy będą prezentować efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

Stwórz bank przyszłości - uczestnicy zaprojektują rozwiązania związane z technologiami blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.

Walka z cyberprzemocą - zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązania technologicznego lub materiałów edukacyjnych, które pomogą w walce z hejtem i cyberprzemocą.

Po wykonaniu obu zadań jury wyłoni po 3 zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych a jej fundatorami są PKO Bank Polski i Microsoft.

Hack4Lem to także święto fanów Lema, futurologii oraz wszystkich tych, którzy wierzą w rewolucyjny wpływ technologii na nasze życie. W trakcie trwania hackathonu przewidziano wiele wykładów prowadzonych przez ekspertów takich jak Aleksandra Przegalińska czy Maciej Kawecki. Całość dostępna będzie za pośrednictwem transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie. Wydarzenie trwać będzie od 18 do 20 czerwca.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy socjologów. Jednak z uwagi na społeczny charakter wydarzenia, do drużyn dołączyć mogą również osoby, których bezpośrednio dotyczą tematy zadań. Dlatego jeśli zespół zdecyduję się zaprojektować technologie pomagającą osobom starszym, z niepełnosprawnościami lub wykluczonym w jakikolwiek inny sposób – ich głos będzie miał znaczenie! Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Ci z uczestników, którzy nie mają zespołu, będą mogli stworzyć drużynę na kanale Discord. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie specjalistów, dostępnych przez cały czas trwania wydarzenia. Mentorzy pomogą nie tylko od strony technicznej, ale także posłużą radą w kwestii sposobów wdrażania pomysłów w poszczególnych zadaniach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.

Współorganizatorami wydarzenia są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

 


PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk