• Odbierz prezent
SGH otwiera studia z... kryptowalut

Kryptowaluty coraz mocniej wchodzą do świata finansów. Dobrym tego przykładem jest nowy kierunek studiów podyplomowych na prestiżowej uczelni finansowej - SGH w Warszawie. Szkoła Główna Handlowa od przyszłego roku umożliwi zdobycie dyplomu na kierunku „Kryptowaluty i technologia blockchain”.

 

Uczestnicy pionierskiego kierunku studiów podyplomowych na SGH poznają prawne aspekty rozwiązań związanych z tymi zagadnieniami, a także wiedzę na temat dopuszczalnych przez prawo możliwości wykorzystania tychże technologii.  

Studia przeznaczone są dla:

  • pracowników zaangażowanych w adaptację technologii blockchain,
  • pracowników instytucji akceptujących lub przeprowadzających transakcje kryptowalutami,
  • innych osób pragnących poznać technologię blockchain i rynek kryptowalut.

Zajęcia prowadzić będą wykładowcy z 5 uczelni (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Katolicki Uniwersytet Lubelski), a także specjaliści z banków, przedsiębiorstw nowoczesnych technologii i sektora publicznego. Jednym z wykładowców będzie dr Krzysztof Piech, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

 

„Celem studiów jest zapoznanie Słuchaczy z ideą, istotą i założeniami technologii blockchain oraz z zasadami funkcjonowania kryptowalut jak również zaznajomienie z mechanizmami ich generowania, nabywania i prowadzenia rozliczeń. Celem jest także dostarczenie wiedzy na temat możliwości wykorzystania bitcoina i innych kryptowalut na rynku finansowym, szczególnie, jako formy prowadzenia rozliczeń.” – czytamy na stronie SGH.

 

W planie studiów, obok przedmiotów dotyczących samych kryptowalut i technologii blockchain, znajdują się również zajęcia z prawa, finansów i kryptografii (zobacz pełny plan studiów).

 

Studia za pół bitcoina startują w przyszłym roku

Opłata za studia wynosi 7600 złotych (czyli przy obecnych cenach ok. 0,5 bitcoina), a chętni mogą rezerwować miejsca i rejestrować się w Informatycznym Systemie Studiów Podyplomowych SGH (na stronie SGH mają pojawić się wkrótce szczegółowe informacje). Studia wystartują po raz pierwszy w roku akademickim 2018/19 (potrwa 2 semestry), choć sam kierunek zapowiedziany był już w ubiegłym roku. Opóźnienie startu pierwszej edycji studiów związane jest z otrzymaniem przez dr hab. Annę Matuszyk stypendium badawczego dla pracowników naukowych po doktoracie – Fulbright Senior Award. Dr Matuszyk to opiekunka merytoryczna nowego kierunku studiów i jest niezwykle ważną częścią całego projektu. Studia ruszą więc po jej powrocie ze stypendium w Stanach Zjednoczonych.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk