• Odbierz prezent
Studenci na rynku kryptowalut

Edukacja i wiedza to fundamentalne składowe dobrego eksperta i inwestora. Mówiliśmy już o szkołach, które oferują bloki edukacyjne, a nawet studia podyplomowe z kryptowalut i blockchain. Uniwersytet FGV w brazylijskim Sao Paulo oferuje studia magisterskie, które przygotują przyszłych ekspertów technologii blockchain do pracy. To zdaje się pierwsza taka oferta uczelni wyższej w Ameryce Południowej. Coraz więcej studentów wychodzi z własną inicjatywą, by pogłębiać wiedzę o kryptowalutach.

 

Kierunek finansowo-kryptowalutowy

Fundação Getúlio Vargas (FGV) brazylijski uniwersytet wyszedł z inicjatywą i poszedł o krok dalej niż inne uczelnie w państwie. Uruchomiono pierwsze w kraju studia magisterskie o profilu finansowo-kryptowalutowym. Program studiów to szeroko rozumiana oferta dostosowana do rozwijającego się rynku kryptowalut. Koordynator kierunku – Ricardo Rochaman wyjaśnia przyczynę otwarcia studiów:

„To rynek, na którym brakuje ekspertów. Kryptofinanse posiadają fundamenty ekonomiczne i finansowe, które trzeba przedyskutować, zbadać, o których należy uczyć się”.

FGV bierze przykład z innych, światowej klasy uczelni, na których już uruchomiono kursy i kierunki o pokrewnej tematyce. Wśród nich są: NYU Law, Duke, Princeton, Stanford, UC Berkley, Moscow State University of Economics, Uniwersytet w Cumbri. W programie studiów magisterskich na FGV przewidziano zajęcia w obrębie następujących zagadnień: Blockchain, kontrakty smart, i ogólnotematyczne kursy powiązane z tematyką kryptowalut.

 

Brazylia naprzeciw technologii blockchain

Krok FGV, choć pionierski jeśli chodzi o kierunek całkowicie poświęcony zagadnieniom kryptowalut, to już kolejna uczelnia, która postanowiła uczyć studentów w tej dziedzinie w Brazylii. Siostrzany Uniwersytet Sao Paulo, już rok temu uzupełnił program na kierunku Ekonomia i Administracja o zagadnienia technologii blockchain. Profesor Alan de Genaro, będący inicjatorem projektu wspomniał o istocie nauki o kryptowalutach i blockchain. Nawet jeśli studenci nie będą wiązać przyszłości z rynkami finansowymi, to według profesora warto zapoznać ich z tym, co może nieść korzyść, a co jest nieodpowiednie, w nawiązaniu do rynku kryptowalut.

 

Studenci na rynku kryptowalut

Środowisko akademickie coraz bardziej otwiera się na technologię blockchain i rynek kryptowalut. Nie mówimy tu tylko o kursach oferowanych przez uczelnie na całym świecie. Studenci podejmują własne inicjatywy, by poszerzać wiedzę na temat technologii blockchain. Dwaj brazylijscy studenci uruchomili własną inicjatywę Blockchain Insper. Dwudziestolatkowie prowadzą kursy, by przybliżyć adeptom działania technologii blockchain i rynku kryptowalut.

O rosnącym zainteresowaniu rynkiem kryptowalut, świadczą również badania przeprowadzone w marcu w Stanach Zjednoczonych wśród studentów. Około 21% studentów, przeznacza środki z kredytów studenckich na inwestycje w kryptowaluty. Zainteresowanie kryptowalutami dostrzegł również szwajcarski Uniwersytet w Lucerne. Studenci mogą opłacać czesne w Bitcoinie. To dopiero przełom w rozliczeniach z uczelnią!


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk