• Odbierz prezent
Kup i trzymaj

Pasywna strategia inwestycyjna kup i trzymaj polega na zakupieakcji lub funduszy inwestycyjnych i trzymaniu ich przez długi czas, bez względu na wahania rynkowe. Po przeanalizowaniu danego rynku i po dokonaniu inwestycji inwestornie skupia się na obserwacjikursów akcji na giełdzie.

W niniejszym artykule przyjrzymy się dwóm podstawowym mechanizmom realizowania pomysłu inwestycyjnego. Często zadawanym pytaniem, w odniesieniu do tych dwóch metod,jest kwestia tego, której metody powinien użyć inwestor, gdy odziedziczy w spadku dużą sumę pieniędzy. Czy powinien zainwestować wszystko naraz czy rozłożyć zakup na stałe raty?

Pierwszą metodą jest zakup instrumentów finansowych za cały kapitał przeznaczony na inwestycję tzw. Lump-Sum Investing (LSI).

Druga metoda to zakup za stałą kwotę w złotówkach lub innej walucie w stałych odstępach czasu.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Szulc

Makler Papierów Wartościowych. Inwestor długoterminowy. Inwestycjami interesuję się od 2008 roku. Swoje początki z rynkiem finansowym rozpocząłem od inwestycji na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jeszcze na studiach uzyskałem licencję Maklera Papierów Wartościowych. Obecnie większą część moich inwestycji stanowi portfel akcyjny. Dywersyfikacja w inne instrumenty jak: obligacje, waluty czy surowce pozwala mi na zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego w przypadku silnych zawirowań na warszawskim parkiecie. Podjęcie decyzji o otwarciu pozycji opieram na analizie technicznej oraz fundamentalnej. Jestem zwolennikiem inwestowania zgodnie z Trading Planem. W analizach wykresów posługuję się klasycznym określeniem trendu, zniesieniami Fibonacciego oraz techniką Ichimoku. W XTB zajmuję się osobami, które inwestują, ale nie osiągają jeszcze zamierzonych rezultatów. Wprowadzenie Trading Planu oraz dziennika transakcyjnego znacząco poprawia osiągane wyniki. Pomagam inwestorom wrócić na właściwą drogę.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk