• Sklep
  • Odbierz prezent
Strategia inwestycyjna na podstawie dwóch mierzeń Fibonacciego
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie są główne parametry strategii
- Jak otwierać, prowadzić i zamykać pozycję

Współczynnik 161.8% (phi), podobnie jak 61.8% (phi) jest szczególnie lubiany przez zwolenników harmonic tradingu. Bardzo często samo zniesienie 61.8% lub 161.8% stanowią na rynku silne wsparcie/opór. Skoncentrujmy się więc na strategii opartej na połączeniu dwóch współczynników zewnętrznych 161.8%.

 

Jedna z podstawowych mantr brzmi: graj z trendem. Oczywiście, zgadzam się z tym, natomiast bardzo często zdarza mi się otwierać pozycje w opozycji do panującej tendencji. Jestem przeciwnikiem otwierania odwrotnych do trendu pozycji w powietrzu, czyli w miejscu, gdzie nie ma jakiegokolwiek wsparcia/oporu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że każdy trend/ każda korekta kiedyś się skończą. Zadaniem tradera jest określenie końca impulsu/korekty. Załóżmy, że inwestor widzi na rynku trend wzrostowy i postanawia zająć pozycję długą – longa. Dopóki rynek znajduje się w trendzie, wszystko jest w porządku, pozycja zarabia. Co jednak jeśli trend się załamie? Kiedy zrealizować posiadany już zysk? Właśnie w tym momencie z pomocą w określeniu końca impulsu wkracza strategia 2×phi

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk