• Odbierz prezent
Strategia 2×phi

Współczynnik 161.8% (phi), podobnie jak 61.8% (phi) jest szczególnie lubiany przez zwolenników harmonic tradingu. Bardzo często samo zniesienie 61.8% lub 161.8% stanowią na rynku silne wsparcie/opór. Skoncentrujmy się więc na strategii opartej na połączeniu dwóch współczynników zewnętrznych 161.8%.


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

 

Jedna z podstawowych mantr brzmi: graj z trendem. Oczywiście, zgadzam się z tym, natomiast bardzo często zdarza mi się otwierać pozycje w opozycji do panującej tendencji. Jestem przeciwnikiem otwierania odwrotnych do trendu pozycji w powietrzu, czyli w miejscu, gdzie nie ma jakiegokolwiek wsparcia/oporu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że każdy trend/ każda korekta kiedyś się skończą. Zadaniem tradera jest określenie końca impulsu/korekty. Załóżmy, że inwestor widzi na rynku trend wzrostowy i postanawia zająć pozycję długą – longa. Dopóki rynek znajduje się w trendzie, wszystko jest w porządku, pozycja zarabia. Co jednak jeśli trend się załamie? Kiedy zrealizować posiadany już zysk? Właśnie w tym momencie z pomocą w określeniu końca impulsu wkracza strategia 2×phi

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk