• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja w kuwejckim przemyśle naftowym

Przedstawiciele spółki z Kuwejtu podali do publicznej wiadomości, że zmniejszą wydobycie ropy naftowej do poziomu 1,1 miliona baryłek dziennie w ramach planu strajkowego.

 

Kuwait Oil Company, czyli Kuwejcka Spółka Naftowa (KOC) oświadczyła w niedzielę, że obniży produkcję ropy naftowej do 1,1 miliona baryłek dziennie, w ramach planu poradzenia sobie ze strajkami pracowników sektora naftowego. Należy tutaj dodać, że normalny poziom jej dziennej produkcji oscyluje na poziomie około trzech milionów baryłek dziennie.

 

Na swoim koncie na Twitterze, rzecznik firmy Saad Al-Arabia Ajmi powiedział, że produkcja ropy naftowej osiągnęła poziom 1,1 miliona baryłek dziennie w wyniku planu awaryjnego, który ma poradzić sobie ze strajkującymi.

 

Kuwait Oil Company została założona w 1934 roku przez Anglo-Persian Oil Company, która znana jest dzisiaj jako BP (British Petroleum) oraz Gulf Oil Corporation, obecnie znane pod nazwą Chevron.

 

Dziś KOC kontynuuje działania mające na celu spełnić zadeklarowaną misję badania, rozwój i produkcji węglowodorowych zasobów Kuwejtu dla klientów na całym świecie w sposób, który jest najbardziej przyjazny dla środowiska i ekonomicznie opłacalny.

 

Źródło: Reuters


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk