• Odbierz prezent
Stopy procentowe w górę! Kurs polskiego złotego (PLN) wystrzelił
fot. freepik.com

W środę Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zaskoczyła rynek i podniosła stopy procentowe. Jak zareagowały kursy walut? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską w godzinach popołudniowych?

 

W środę Rada Polityki Pieniężnej (RPP) mocno zaskoczyła analityków. Spodziewano się, że stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym rekordowo niskim poziomie. Tymczasem o godzinie 15.20 ogłoszono decyzję o podwyżce stóp procentowych. Stopa referencyjna została podwyższona do 0,50% z dotychczasowych 0,10%. Kursy walut zareagowały na tę decyzję i w efekcie polski złoty zyskuje względem pozostałych walut.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W środę euro mocno traci względem polskiej waluty. Godzinę po ogłoszeniu decyzji RPP kurs euro do złotego (EUR/PLN) wynosi 4,5599 zł, co stanowi spadek o 0,96% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. Za jedno euro najwięcej płacono 4,6312 zł około godziny 10, a najmniej 4,5535 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR?PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie kształtuje się kurs funta brytyjskiego. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,3610 zł, co stanowi spadek o 0,90% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Funt najwięcej kosztował 5,4354 zł o godzinie 10, a najmniej 5,3527 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Nieco mniej względem polskiej waluty traci frank szwajcarski. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,49% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,2565 zł. Za franka najwięcej płacono 4,3070 zł około godziny 10, a najmniej 4,2469 zł przed godziną 16.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dolara amerykańskiego. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany na minusie o 0,47% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 3,9514 zł. Dolar najwięcej kosztował 4,0066 zł około godziny 10, a najmniej 3,9430 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Warto zwrócić także uwagę na kurs korony czeskiej. Po godzinie 16 na rynku Forex korona czeska kosztuje 0,1794 zł, co stanowi spadek o 1,27% względem wczorajszego poziomu zamknięcia. W dniu dzisiejszym za koronę czeską najwięcej płacono 0,1821 zł, a najmniej 0,1792 zł.

Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje franki, funty lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: Kurs euro do złotego EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk