• Odbierz prezent
stopa bezrobocia

7 października Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło szacunkowe dane dotyczące bezrobocia we wrześniu. Stopa bezrobocia znów spadła, co stanowi kolejny rekord.

 

Według informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), stopa bezrobocia w Polsce na koniec września 2019 r. wyniosła 5,1%. Jest to spadek o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do sierpnia. W komunikacie ministerstwa dodano, że jest to najniższy poziom od 30 lat. Według wstępnych szacunków MRPiPS, na koniec września było zarejestrowanych 852,4 tys. bezrobotnych.

Najniższa stopa bezrobocia utrzymuje się w województwie wielkopolskim – na poziomie 2,8%. Najwyższa stopa bezrobocia nadal panuje w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wynosi 8,5%. W tym regionie jednak i tak uległa obniżeniu w stosunku do sierpnia o 0,2%.

Poinformowano, że według wstępnych danych liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 109,2 tys. Stanowi to wzrost o 0,4% w porównaniu do sierpnia.

Czytaj także: Bezrobocie w sierpniu – najnowsze dane

5 września w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało szacunkowe dane dotyczące bezrobocia w sierpniu.   W ostatnim czasie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) poinformowało, że szacowana stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 5,2%. Nie uległa w.. Czytaj
Bezrobocie w sierpniu – najnowsze dane


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk