• Odbierz prezent
stopa bezrobocia

W ostatnim czasie GUS podał dane dotyczące stopy bezrobocia w lutym. Są one zgodne z wcześniejszymi szacunkami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

24 marca GUS podał oficjalne dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce za luty. Pozostała ona na poziomie 5,5% tak samo jak w styczniu. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w lutym wyniosła 919,9 tys. wobec 922,2 tys. osób w styczniu. Dane podane przez GUS były zgodne z wcześniejszymi szacunkami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

GUS poinformował też, że w lutym liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 112,7 tys. Jest to mniej o 8,4 tys. niż w poprzednim miesiącu i o 8,6 tys. mniej niż w lutym 2018 r .

Można przypuszczać, że kolejne miesiące już nie będą wyglądać tak optymistycznie ze względu na wpływ koronawirusa na rynek pracy.

Czytaj także: Stopa bezrobocia w Polsce – są wstępne szacunki za luty

5 lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki podało szacunkowe dane dotyczące bezrobocia w lutym. Według szacunków ministerstwa, stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie w stosunku do stycznia, ale jednocześnie spadła liczba bezrobotnych.   5 lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Pol.. Czytaj
Stopa bezrobocia w Polsce – są wstępne szacunki za luty


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk