• Odbierz prezent
litecoin
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach finansowych

Theresa May weźmie dziś po raz pierwszy udział w szczycie UE od czasu fatalnych wyborów parlamentarnych. Premier Wielkiej Brytanii przedstawi swoją propozycję, dotyczącą obywateli Europy mieszkających obecnie Wielkiej Brytanii. Co gorsza, May nie zawarła jeszcze układu z Partią Demokratycznych Unionistów, czyniąc swoją pozycję niezwykle kruchą i trudną. Eksperci twierdzą, że północni Irlandczycy po prostu grają i możemy się spodziewać porozumienia na początku przyszłego tygodnia. Stanie się to najprawdopodobniej dzięki wydatkom rzędu 2 mld funtów na infrastrukturę w Irlandii Północnej. Ważniejsze pytanie brzmi, co te 2 miliardy będą warte w przyszłym tygodniu. Funt znajduje się w odwrocie od czasu wyborów. Wczoraj znalazł się na najniższym poziomie od 2 miesięcy ale udało mu się dojść do siebie przed końcem dnia.

 

Raport zapasów ropy okazał się wczoraj lepszy niż oczekiwano. Amerykańska Agencja ds. Energii (EIA) przedstawiła spadek zapasów o 2,5 miliona baryłek ropy, podczas gdy oczekiwania wynosiły około 1,2 miliona. Natychmiastową reakcja na zmniejszenie podaży był szybki wzrost ceny, który jednak nie trwał za długo. Pod koniec dnia, spadek zapasów o 2,5 miliona baryłek okazał się za mały aby wesprzeć globalną nadpodaż ropy. Na koniec dnia, cena była niższa, niż na jego początek. Ropie na chwilę udało się przełamać poziom 42,50$.

 

Wydawać by się mogło, że znajdujemy się w samym środku innej, znaczącej korekty. Branża kryptowalut wydaje się mieć problem z kapitalizacją na poziomie 116,5 miliarda dolarów. Z dziesięciu największych kryptowalut biorąc pod uwagę ich kapitalizację rynkową, dziewięć jest dziś notowanych na czerwono. Jedynym wyjątkiem jest Litecoin, który rośnie w tempie 5% przez ostatnie 24 godziny. Litecoin jest postrzegany jako szybsza, tańsza wersja Bitcoina. Obecnie zachowuje się jakby był bezpiecznym schronieniem na tym szybko zmieniającym się rynku.

 

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro


eToro

Broker Forex, który należy do grupy eToro (Europe) Ltd. Etoro tworzy społeczność inwestorów, ale także posiada własną platformę tradingową.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk