• Odbierz prezent
Środowe kursy walut - funt, euro, dolar, frank. Przygotowanie do sesji

Najważniejsze wydarzenia wtorkowych zmagań mamy już za sobą. Najwyższy czas żeby przygotować się do kalendarium ekonomicznego w środę, 27 lutego. Przed sprawdzeniem jakie dane wpłyną na kurs euro, funta, dolara oraz franka zobaczmy jak prezentują się aktualnie najważniejsze pary walutowe Forex z polskim złotym.

Kursy walut z polskim złotym, wieczorem 26 lutego

Kurs euro do złotego EURPLN wynosi 4 złote i 32 grosze. Kurs funta do złotego GBPPLN notowany jest powyżej 5 złotych i 3 groszy. Za jednego franka musimy płacić 3.7988 złotego. Kurs dolara do złotego USDPLN wynosi, podobnie jak CHFPLN, 3.7990. Zmienność na kursach walut powinna hamować i dopiero wzmożoną ilość transakcji zapewne obserwować będziemy na sesji europejskiej, w środę, 27 lutego.

Najważniejsze odczyty ekonomiczne dla kursów walut w środę, 27 lutego

Pierwsze publikacje poznamy już w nocy, w trakcie trwania tzw. sesji azjatyckiej. O 1:30 opublikowany zostanie raport na temat zakończonych prac budowlanych w Australii. Powinno to przynajmniej w niewielkim stopniu wpłynąć na kurs dolara australijskiego. O godzinie 2:30 konferencje prasową będzie miał jeden z członków Bank of Japan. To jednak nie jest aż tak ważne wydarzenie, żeby na parach z jenem japońskim pojawiły się nieoczekiwane ruchy. Do kolejnych danych przyjdzie nam już poczekać na rozpoczęcie sesji europejskiej. Punktualnie o godzinie 9:00 poznamy stopę bezrobocia na Węgrzech. Może to wpłynąć na notowania węgierskiego forinta. Niestety w Polsce nie jest to popularna para walutowa do handlu. Godzina 9:30 to z kolei dane z Europy. Przemówienie wygłosi Pan Coeure, członek Europejskiego Banku Centralnego. Godzina 10:30 to odczyty z Wielkiej Brytanii. Kurs funta umocnił się w stosunku do wszystkich walut, co oznacza, że w środę może pojawić się pokusa do realizacji zysków. O wspomnianej godzinie poznamy zaakceptowane wnioski o kredyt hipoteczny brutto. To jedna nie są aż tak istotne dane i wydaje się, że kurs funta powinien raczej zachowywać się pod dyktando informacji Brexitowych. Godzina 11:00 to kolejna konferencja prasowa. Tym razem głos zabierze prezes Bundesbanku, Pan Weidmann. 11:40, znowu informacja z Niemiec, odbędzie się aukcja 10-letnich obligacji rządowych. 11:45 to ponownie to aukcja 10- letnich obligacji, ale rządu włoskiego. O godzinie 12:00 poznamy liczbę bezrobotnych we Francji. Podobnie o godzinie 13:00 stan rynku pracy zaprezentuje Brazylia.

wydarzenia ekonomiczne na sesji środowej kurs euro dolara funta franka

Dane ekonomiczne, które mogą wpłynąć na kurs euro, kurs dolara, kurs funta oraz franka

Wydarzenie ekonomiczne, 27 lutego dla sesji amerykańskiej

Sesje amerykańską rozpoczniemy punktualnie o godzinie 14:30. Poznamy bilans handlowy towarów, co może wpłynąć na wahania kursu dolara. O tej samej porze opublikowane zostaną odczyty dla Kanady. Poznamy wskaźnik CPI oraz bazowy wskaźnik CPI. To istotnie może wpłynąć na wahania kursu dolara kanadyjskiego. Godzina 16:00 ti czas na dane z USA i większą zmienność kursu dolara. O jednej godzinie poznamy aż 4 publikacje, będą to:

  • dostawy dóbr kapitałowych dla gałęzi przemysłu innych niż obronny ( z wyłączeniem samolotów)
  • zamówienia fabryk
  • zeznanie Prezesa Fed, Pana Powella
  • indeks podpisanych umów kupna domów

Ostatnie dane dla sesji środowej poznamy już o godzinie 16:30. Będą to zapasy ropy naftowej w USA, która istotnie straciła na sesji wtorkowej (czytaj więcej), a także inwentarze ropy naftowej w Cushing.

Wydarzenia ekonomiczne na sesji amerykańskiej

Kalendarium ekonomiczne w środę, 27 lutego, sesja amerykańska

Porównując środę do sesji wtorkowej raczej czekać nas będzie mniejsza zmienność. Najważniejsze wydarzenia, w tym oświadczenie Theresy May mamy już za sobą.


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk