• Odbierz prezent
Środowa sesja dla FW20 uspokoiła nastroje po ostatnich dniach zniżek

Środowa sesja przyniosła dla FW20 uspokojenie nastrojów po wykazywanej w ostatnich dniach zniżce. Przede wszystkim spadki zostały powstrzymane w obrębie sektora finansowego.

Również spółki wydobywcze oraz paliwowe, ze wskazaniem na PGNIG, wpłynęły dodatnio na zmianę indeksu, niewielką, dodatnią kontrybucję miały również akcje DINOPL. Na wykresie dziennym FW20 ogólna sytuacja techniczna nie zmienia się, kurs pozostaje w blisko 3 miesięcznym trendzie bocznym, jego podstawa to 1735 pkt. Uwagę zwraca rosnący LOP sugerujący budowanie pozycji pod prawdopodobnie oczekiwany bardziej dynamiczny ruch. Na diagramie 60-min kurs instrumentu po uprzednim spadku wykazuje oznaki stabilizacji. Został osiągnięty pierwszy poziom docelowy określony wsp. Fibonacciego (1,618) z ostatniej korekty wzrostowej. Kolejna bariera (wsp. 2,618) to ok. 1746 pkt. W tym interwale na MACD pojawił się sygnał kupna, również wskaźnik RSI odbija w górę.

Na giełdach zagranicznych jest wykazywany nieustający optymizm, kursy akcji zwłaszcza w USA zwiększają dynamikę wzrostową, indeks S&P500 kolejny dzień zdobywa nowe historyczne maksimum trwale wchodząc ponad poziom 3500 pkt. Również Nasdaq Comp jest już ponad barierą 12 tys pkt. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o nowych zasiłkach dla bezrobotnych oraz dane o kosztach pracy i wydajności w II kw. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Środowa sesja dla FW20 uspokoiła nastroje po ostatnich dniach zniżek - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk