• Odbierz prezent
Srebro zdecydowanie silniejsze od GOLD. Cena złota kieruje się na południe - w tym czasie Silver konsekwentnie utrzymuje się powyżej 26 dolarów
fot. freepik.com

Srebro wydaje się być silniejsze niż GOLD. Taką opinię można wysnuć, analizując zachowanie ceny w ostatnich dniach. Złoto przełamało swoje ważne wsparcie 1800$ i kieruje się na południe. W tym czasie Silver konsekwentnie utrzymuje się powyżej 26$. Dzień wczorajszy to już trzecia skuteczna obrona tego miejsc, co zostało zaznaczone strzałkami wzrostowymi.

Wiadomości rynkowe z mBank

Miejsce, które wybrał popyt do obrony nie jest przypadkowe

Znajduje się tutaj średnia krocząca MA50, która w przypadku silnych trendów potrafi zatrzymać korektę i wskazać miejsc początku kolejnego impulsu. Dodatkowo bezpośrednie porównanie fal spadkowych wskazuje na ich równość właśnie w zielonej strefie wsparcia. Trzecim ważnym elementem układanki, który jest na korzyść posiadaczy długich pozycji jest historia tworzenia się wsparcia 26$. W okresie sierpni i września tego roku popyt także koncentrował swoje siły w tym miejscu, chcąc wygenerować nowy szczyt.

Wtedy to się nie udało

ale może tym razem powtórzy się sytuacja z ostatnich dni stycznia, kiedy to Silver wystrzeliło w stronę 30$. Jeżeli jednak srebro podąży śladem Gold, to wtedy warto obserwować niższe wsparcia jak 24$, czy 22$. Na obu tych poziomach w przeszłości tworzyły się lokalne dołki, co jest użyteczną wskazówką dla inwestorów.

Wyjątkowe silne Srebro - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk