• Odbierz prezent
Srebro kończy korektę

Poziom 24.50$ w ostatnim czasie zasługuje na szczególną uwagę daytraderów. Na zmianę powstają tutaj kolejne punkty zwrotne ze szczególnym uwzględnieniem szczytów. Nie inaczej jest, teraz kiedy piątkowe zamknięcie znalazło się poniżej czerwonej linii, informując, że teraz należy traktować ja jako opór.

Wiadomości rynkowe z mBank

Wsparcie, jakie ukształtowało się w ramach fali wzrostowej, znajduje się na cenie 23.20$. Jeżeli za punkt odniesienia co do aktualnego sentymentu użyjemy linii trendu, to bieżące wartości Silver znajdują się poniżej. Premiuje to posiadaczy krótkich pozycji.

Wskaźnik RSI kieruje się na południe, ale nie dotarł jeszcze do strefy wyprzedania. Daje to potencjał na kolejne czarne świece w najbliższych interwałach H4.

Za to Stochastic próbuje opuścić strefę, sugerująca kształtowanie się dołka. Uwzględniając ilość naruszeń oporu 24.50$, nie można wkluczyć powtórki sprzed tygodni.

Pomimo że cena 19$ znajduje się daleko od bieżących notowań, to jednak należy ją przywołać jako wsparcie wyższego rzędu. Jeżeli ostatnie cztery tygodnie tworzyły falę korekty, to impuls spadkowy po przełamaniu ostatniego dołka może dotrzeć aż tutaj.

Srebro kończy korektę - 1

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk