• Odbierz prezent
Srebro - jak będzie się kształtowała cena srebra w przyszłości?

Przeglądając wykresy różnych instrumentów, uwagę zwraca na siebie srebro, które znalazło się w bardzo ciekawym miejscu. Co dalej może się wydarzyć z ceną srebra?

Jak wygląda sytuacja srebra?

W pierwszej połowie marca 2020 roku mieliśmy do czynienia z bardzo silnym spadkiem tego metalu przemysłowego, który ostatecznie sprowadził cenę srebra poniżej 12 dolarów. Z puntu widzenia długoterminowego, bardzo pozytywnie wygląda dolny cień, jaki został utworzony na wykresie obrazując wejście dużego popytu.

Srebro 10 lat

Wykres notowań srebra (10 lat)

Kolejne 2,5 miesiąca to okres dynamicznej zwyżki, która doprowadziła od dołka do wzrostu o ponad 50%. Jednak obecnie pojawia się pewne niebezpieczeństwo dla obozu byków. Mamy bowiem do czynienia ze zbliżającą się równością fal wzrostowych, które wypada w okolicy 19 dolarów.

Srebro 5 miesięcy 

Wykres notowań srebra (5 miesięcy)

Co dalej się wydarzy z ceną srebra?

Kluczowe dla dalszych notować ceny srebra będzie zachowanie na poziomie 19 dolarów. Prócz równości fal, które mogłyby wskazywać na zakończenie korekty prostej, jest tutaj również opór, który w przeszłości wielokrotnie pełnił funkcję skutecznej bariery podażowej. Skuteczne szarża byków w tym rejonie otwierałaby drogę w długim terminie nawet w kierunku 27 dolarów. Natomiast jeśli przebudzą się rynkowe niedźwiedzie, wtedy realny jest scenariusz powrotu do pułapu 14 dolarów.

Srebro - 5 lat 

Wykres notowań srebra (5 lat)

Na co należy zwrócić uwagę by przewidzieć dalsze losy ceny srebra?

Srebro jest w coraz mniejszym stopniu metalem szlachetnym, a coraz bardziej przemysłowym. Z tego powodu kluczowy jest rozwój sytuacji w globalnych gospodarka. Jeżeli pandemia koronawirusa jest już bezpowrotnie zażegnana, a produkcja przemysłowa powróci do normalności, wtedy wzrost zapotrzebowania na srebro, doprowadzi do aprecjacji ceny i przebicia wspomnianych 19 dolarów. Jeśli jednak będziemy mieli do czynienia z powtórnym załamaniem na rynku, wtedy spadnie popyt, a wraz z nim również cena.

Aby trzymać rękę na pulsie, warto śledzić bieżące dane ekonomiczne z poszczególnych gospodarek:

USA: zmiana pozarolniczego zatrudnienia ADP

USA: wskaźnik ISM i PMI

Kanada: stopy procentowe

USA: zapasy ropy naftowej

Australia: sprzedaż detaliczna i bilans handlowy

Notowania: SREBRO

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SILVER/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk