• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
rynek metali szlachetnych
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynkach metali szlachetnych

To może być szansa dla rynków metali szlachetnych na powrót do trendu wzrostowego. Rynek srebra atakuje szczyty z połowy marca. Na ten moment srebro jest silniejsze od rynku złota, ale wybicie ceny tego metalu powyżej poziomu 16,1 może być paliwem także dla rynku złota, które obecnie handlowane jest po cenie o około 20 dolarów niższej niż ostatnie maksymalne poziomy, ale rynek ten rozgrywa scenariusz formacji podwójnego dołka, która powinna wyprowadzić cenę w okolicę poziomu 1280 dolarów.

 

Srebro - H4

FXMAG forex srebro atakuje szczyty - wracamy do trendu wzrostowego? 1

 

W związku z tym, że rynek srebra znacznie wyprzedził w tym momencie rynek złota należy uważnie obserwować sytuację po kątem wystąpienia dywergencji pomiędzy rynkami. Jeśli rynek złota nie zdoła wyprowadzić ceny powyżej poziomu 1280 dolarów to sygnał wybicia poziomu 16,1 na rynku srebra będzie fałszywy i w rezultacie cała sytuacja będzie miała wymowę przeciwną. Bardzo często po wystąpieniu dywergencji pomiędzy szczytami trend odwraca swój ruch. Analogiczna sytuacja miała miejsce pod koniec ubiegłego roku, kiedy dywergencje na dołkach trendu spadkowego sygnalizowały słabość podaży i potencjalne odwrócenie trendu.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk