• Odbierz prezent
Sprzedaż detaliczna w USA spada - co na to amerykański dolar (USD)? Istotne dane z Chin oraz inflacja w Polsce w centrum uwagi

W tym tygodniu poznamy ważne dane z USA. Prognozujemy, że nominalna sprzedaż detaliczna zmniejszyła się w sierpniu o 0,7% m/m wobec spadku o 1,1% w lipcu ze względu na niższą sprzedaż samochodów.

Prognozujemy, że dynamika produkcji przemysłowej zmniejszyła

się w sierpniu do 0,4% m/m wobec 0,9% w lipcu, pozostając pod silnym wpływem barier podażowych. Naszym zdaniem inflacja CPI nie zmieniła się w sierpniu w porównaniu do lipca i wyniosła 0,5% m/m, do czego przyczyniła się m.in. stabilizacja inflacji bazowej (0,3% m/m w lipcu i sierpniu).

Oczekujemy, że wstępny indeks Uniwersytetu Michigan wskaże na utrzymujące się słabe nastroje konsumenckie (73,3 pkt. we wrześniu wobec 70,3 pkt. w sierpniu), co wynika z rosnącej inflacji oraz silnego wzrostu liczby zakażeń związanego z IV falą pandemii (por. COVID Dashboard). Uważamy, że publikacja danych o inflacji będzie lekko negatywna dla kursu złotego i cen polskich obligacji, podczas gdy wpływ pozostałych danych z amerykańskiej gospodarki na rynki finansowe będzie ograniczony.

W środę poznamy istotne dane z Chin

Prognozujemy, że dynamika produkcji przemysłowej zmniejszyła się do 5,7% r/r w sierpniu wobec 6,5% w lipcu (efekt zakłóceń związanych z obostrzeniami), dynamika sprzedaży detalicznej obniżyła się do 6,0% r/r wobec 8,5% (efekt obostrzeń), a dynamika inwestycji w aglomeracjach miejskich spadła do 8,7% r/r wobec 10,3% (efekt niższej dynamiki inwestycji mieszkaniowych). Wrześniowe miesięczne dane wskażą tym samym na wyhamowanie tempa wzrostu aktywności gospodarczej w Chinach z uwagi na spowolnienie popytu krajowego oraz stopniowe wycofywanie wsparcia ze strony polityki fiskalnej. Oczekujemy, że publikacja danych z Chin będzie neutralna dla rynków finansowych. Dzisiaj poznamy dane nt. polskiego bilansu płatniczego w lipcu.

Oczekujemy zmniejszenia salda na rachunku obrotów bieżących do 93 mln EUR wobec 281 mln EUR w czerwcu, będącego wynikiem przede wszystkim niższego salda obrotów towarowych. Prognozujemy, że dynamika eksportu zmniejszyła się z 23,9% r/r w czerwcu do 16,4% w lipcu, a dynamika importu obniżyła się z 36,3% r/r do 18,2%. Spadek dynamiki eksportu i importu będzie efektem oddziaływania negatywnych efektów kalendarzowych i wygasania efektów niskiej bazy sprzed roku. Naszym zdaniem dane o bilansie płatniczym będą neutralne dla kursu złotego i rentowności polskich obligacji.

W środę opublikowane zostaną finalne dane o sierpniowej inflacji w Polsce

Uważamy, że tempo wzrostu cen ukształtuje się zgodnie ze wstępnym szacunkiem (5,4% r/r wobec 5,0% w lipcu). W kierunku wzrostu wskaźnika w sierpniu oddziaływało zwiększenie dynamiki cen żywności i nośników energii oraz wyższa inflacja bazowa. Publikacja danych o inflacji będzie neutralna dla kursu złotego i cen polskich obligacji. W piątek poznamy sierpniowe dane o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w Polsce. Prognozujemy, że dynamika zatrudnienia obniżyła się z 1,8% r/r w lipcu do 1,1% w sierpniu ze względu na wygasające efekty niskiej bazy sprzed roku.

Z kolei dynamika przeciętnego wynagrodzenia utrzymywała się naszym zdaniem w sierpniu na wysokim poziomie (8,9% r/r wobec 8,7% w lipcu) z uwagi na korzystne efekty kalendarzowe. Publikacja danych o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw, choć istotna dla prognozy dynamiki konsumpcji prywatnej w III kw., będzie w naszej ocenie neutralna dla kursu złotego i rynku długu.

FXMAG forex sprzedaż detaliczna w usa spada - co na to amerykański dolar (usd)? istotne dane z chin oraz inflacja w polsce w centrum uwagi informacje, wiadomości, dolar, dolar kurs, dolar amerykański, kurs dolar, 1 dolar, dolar kanadyjski, dolar cena, dolar na zł, dolar australijski, 1 dolar ile to zł, ile kosztuje dolar, dolar pln, lira turecka dolar, dolar na pln, dolar amerykański kurs, dolar ile to zł, dolar zloty, dolar to pln, dolar kanadyjski kurs, po ile jest dolar, dolar złoty, dolar amerykański, euro dolar, dolar tl, dolar australijski kurs, dolar prognozy, po ile dolar, jeden dolar, przelicznik walut dolar, dolar kurs online, dolar na zl, kurs dolar amerykański, dolar przelicznik, cinkciarz dolar, waluta dolar, dolar nowozelandzki, dolar singapurski, dolar notowania, dolar usa, dolar usd, ile dolar, kurs walut dolar, kurs euro dolar, kantor dolar, dolar znak, dolar waluta, dolar euro, ile stoi dolar, dolar symbol, kursy walut dolar, kurs dolara, cena dolara, kurs dolara nbp, kurs dolara prognozy, index dolara, kurs dolara wykres, aktualny kurs dolara, kurs dolara amerykańskiego, kurs dolara kantor, prognoza dolara, kurs dolara kanadyjskiego, kurs dolara prognoza, notowania dolara, prognoza kursu dolara, kurs dolara australijskiego, kurs dolara w kantorach, kurs dolara cinkciarz, kurs dolara online, kurs dolara na zywo, kurs dolara bankier, cinkciarz kurs dolara, znak dolara, kurs dolara prognozy na najbliższe dni, kurs dolara kalkulator, prognozy kursu dolara, kurs dolara warszawa, przelicznik dolara, kurs dolara sprzedaż, kurs euro do dolara, wykres dolara, kurs dolara forum, prognozy dolara, wartość dolara, kurs dolara live, ceny dolara, kurs dolara usd, kurs dolara kupno, średni kurs dolara, kurs dolara usa, symbol dolara, cena dolara usa, kursy dolara, kur dolara, kurs dolara walutomat, prognoza dla dolara, kurs dolara money, nbp kurs dolara, kurs dolara do złotówki, cena dolara wykres, usd pln, usd, usd to pln, kurs usd, btc usd, usd na pln, pln to usd, usd/pln, 1 usd to pln, 1 usd, usd kurs, btc/usd, btc to usd, kurs usd pln, eth usd, eur to usd, bitcoin kurs usd, usd pln stooq, eur usd, usd to eur, pln usd, bitcoin price usd, kurs btc usd, 20 usd, eur/usd, 100 usd, kurs bitcoin usd, eth to usd, 100 usd to pln, 30 usd to pln, 50 usd, kurs usd nbp, gbp to usd, 25 usd to pln, gbp usd, usd eur, zloty to usd, 1 btc to usd, usd to zloty 1


Credit Agricole - informacje ekonomiczne

Grupa Crédit Agricole – francuska sieć banków spółdzielczych, która w 1990 r. przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. Crédit Agricole był początkowo spółdzielczą kasą rolników i z tego powodu jest często nazywany Zielonym Bankiem.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk