• Odbierz prezent
Sprzedawaj CD Projekt, kupuj PlayWay, 11bit studios i Ten Square Games - nowe rekomendacje dla spółek gamingowych

Ipopema Securities w swojej najnowszej analizie z początku grudnia po raz pierwszy wydała rekomendację dla spółek gamingowych PlayWay, 11bit studios oraz Ten Square Games, zalecając kupno ich akcji. Ipopema utrzymała dotychczasowe zalecenie sprzedaży dla największej spółki z sektora, jaką jest CD Projekt, jednocześnie podwyższając jej cenę docelową. Kupno 11 bit studios i PlayWay zalecają również DM BD oraz DM BOŚ.

 

Analitycy Ipopema Securities utrzymali rekomendację „Sprzedaj” dla CD Projekt, jednocześnie zwiększając cenę docelową ze 172 PLN do obecnych 212 PLN. Aktualny kurs akcji spółki to 258,3000 PLN (-2,12%). Ipopema zwraca uwagę na wysokie ryzyko kupna akcji CD Projekt przy obecnych poziomach cenowych, szczególnie ze względu na więcej tytułów w portfolio zagranicznych spółek o podobnych obrotach. Oprócz tego, analitycy zauważają, że powtórzenie ogromnego sukcesu Wiedźmina III przez Cyberpunk 2077 będzie trudne do osiągnięcia, nawet mimo zadowalającej przedsprzedaży gry.

 

PlayWay otrzymał pierwszą rekomendację od Ipopema - cena docelowa wyniosła 240 PLN, co oznacza zalecenie „Kupuj”, przy aktualnym kursie 210 PLN. Kluczowym czynnikiem wzrostowym dla spółki jest szerokie portfolio gier. DM BOŚ również opublikował rekomendację „Kupuj” dla PlayWay, ustalając cenę docelową akcji na 244 PLN (z dotychczasowych 186,4 PLN).

 

11bit Studios uzyskało od analityków Ipopema rekomendację „Kupuj” z wyceną docelową 400 PLN (aktualna cena to 381,0000 PLN), podobnie jak Ten Square Games, którego cena docelowa została ustalona na 220 PLN (przy obecnym kursie 177,2 PLN). Największy wpływ na rozwój TSG ma mieć ekspansja na rynek chiński.

 

Czytaj także: CD Projekt z wynikami lepszymi od oczekiwań - kurs blisko historycznych szczytów

Czołowa spółka gamingowa na GPW, jaką jest CD Projekt, opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Mimo, że zysk netto był niższy niż rok temu temu, to spółka i tak osiągnęła wyniki wyższe od oczekiwań. Na otwarciu piątkowej sesji nie dało to jednak paliwa do dalszych wzrostów, znajdując.. Czytaj
CD Projekt z wynikami lepszymi od oczekiwań - kurs blisko historycznych szczytów

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk