• Odbierz prezent
Sprawdzamy co dzisiaj wpłynie na wartość indeksu WIG20 oraz kontraktów FW20

Środowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku podążając za globalnymi nastrojami. Z perspektywy wykresu dziennego nie zmieniło to jednak istotnie ogólnego obrazu rynku.

Kurs nadal pozostaje w krótkoterminowym trendzie bocznym. Pogorszył się natomiast przebieg podstawowych wskaźników. Wykres cenowy pozostaje poniżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, MACD jest bliski przełamania linii sygnalnej. Na wykresie 60-min jest podtrzymany ruch wewnątrz kanału bocznego. Wczorajsze notowania testowały jego podstawę, chwilowo zwiększyło się nawet prawdopodobieństwo dolnego wybicia. Ostatecznie skończyło się tylko na naruszeniu podstawy, kurs odbił w górę. Zgodnie z tym notowania powinny teraz zmierzać w kierunku górnego ograniczenia, czyli ok. 1670 pkt.

Lepszym nastrojom powinien sprzyjać wykazywany optymizm na głównych giełdach zachodnich. Wizje przyszłorocznych prognoz wzrostu wyników finansowych wraz z aktywnym zasilaniem płynności ze strony banków centralnych stanowią skuteczną metodę dla wsparcia rynkowych wycen. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na przede wszystkim na odczyty danych z amerykańskiego rynku pracy. Z pewnością nie będą to dobre dane, ale zdaje się że globalni inwestorzy są na to przygotowaniu i raczej będą to oceniać pod kątem utrzymania intensywnych działań FED. Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Sprawdzamy co dzisiaj wpłynie na wartość indeksu WIG20 oraz kontraktów FW20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk