• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja przed jutrzejszym posiedzeniem Parlamentu Europejskiego

Jutro odbędzie się w Parlamencie Europejskim głosowanie nad rezolucją w sprawie Polski. Europejscy urzędnicy zaniepokojeni są tym, że paraliż związany z działaniami Trybunału Konstytucyjnego negatywnie odbije się na funkcjonowaniu demokracji, na prawach człowieka oraz prawie w Polsce.

 

Treść projektu rezolucji uzgodniły już wstępnie dwie największe frakcje w Parlamencie Europejskim - Europejska Partia Ludowa, w skład której wchodzą europosłowie Platformy Obywatelskiej oraz socjaliści i demokraci.

 

Odmiennego zdania w sprawie Trybunału jest natomiast partia rządząca w Polsce. Posłowie tej partii uważają, że w Polsce nie dzieje się nic złego, a wszelkie problemy polityczne powinny być załatwiane tylko i wyłącznie przez polskie władze, bez jakiejkolwiek interwencji ze strony europejskich instytucji. Potępiają oni działania opozycyjnej PO, która za wszelką cenę szuka pomocy w Unii Europejskiej.

 

W Polsce w ostatnim czasie nie ustaje spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego. W zeszłym tygodniu do Polski przybyli między innymi: sekretarz generalny Rady Europy - Thorbjoern Jagland oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, którzy przez rozmowy z głównymi przedstawicielami władz i instytucji publicznych chcieli rozwiązać problem. Władze podsumowały spotkania jak zakończone pełnym sukcesem.

 

Problem Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo skomplikowany i dlatego polskie władze powinni zastosować wszelkie możliwe sposoby, aby dojść do porozumienia i rozwiązać ten konstytucyjny pat. W przeciwnym wypadku jutro możemy spodziewać się osłabienia polskiej złotówki.


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk