• Odbierz prezent
Sposoby niszczenia danych w HitITgroup

Sposoby niszczenia danych w HitITgroup - 1

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że do prawidłowego funkcjonowania każdej firmy w dzisiejszym świecie potrzeba dobrze działającego sprzętu komputerowego. Technologia szybkim krokiem podąża naprzód, a to sprawia, że urządzenia po pewnym czasie są już przestarzałe.

Wówczas każdy wymienia stary sprzęt na nowszy, bardziej wydajny. Tylko co zrobić z komputerami, których już nie będziemy używać? Najlepszą opcją jest odsprzedanie ich do firm, które zajmują się profesjonalnym skupowaniem sprzętu i czyszczeniem dysków twardych. Wówczas mamy 100% pewności, że wrażliwe dane czy informacje o klientach nie mają jakichkolwiek szans na trafienie w niepowołane ręce. Taką firmą jest przedsiębiorstwo HitITgroup. Zobacz, w jaki sposób kasuje i chroni się dane.

Fizyczne niszczenie nośników SSD i HDD

W czasach, kiedy dane są bardziej wartościowe niż cokolwiek innego, sposób ich niszczenia ma kolosalne znaczenie. Wrażliwe informacje czy dane osobowe nie mogą trafiać w ręce niepowołanych osób. HitITgroup dba, aby wszystkie dyski, które znajdują się w trafiających do firmy urządzeniach zostały kompleksowo wyczyszczone. Jeden ze sposobów, który jest wykorzystywany przez firmę to zniszczenie i utylizacja nośnika. Do tej metody stosowany jest proces demagnetyzacji i urządzenie Shredder. Całość procesu demagnetyzacji polega na wytworzeniu pola elektromagnetycznego o bardzo dużej sile. Dzięki temu nośnik HDD traci wszystkie zapisane na nim informacje. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie odpowiedzialne za ten proces nie działa na dyski SSD (pamięci typu flash). Jeśli chcemy pozbyć się danych z takiego dysku - jesteśmy zmuszeni zniszczyć go za pomocą niszczarki Shredder. Tego typu sprzętu możemy również użyć w przypadku dysków HDD. Co ważne, w przypadku dysków HDD - przed fizycznym zniszczeniem, dyski są rozbierane, a rozdrobnieniu ulegają tylko talerze magnetyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu góra elektroodpadów nie powiększa się. Istnieje jednak jeden minus tego sposobu pozbywania się danych - nośnik nie będzie nadawał się już do dalszego użytkowania. Ten problem jednak rozwiązuje się samoistnie, jeśli decydujemy się na kasowanie danych drugim sposobem zaproponowanym przez HitITgroup.

Sposoby niszczenia danych w HitITgroup - 2

Bezpieczne usuwanie danych oprogramowaniem WIPERAPP®

Bezpieczne kasowanie danych, które nie uszkodzi nośnika? Z oprogramowaniem WIPERAPP® to możliwe! Pozwala ono na wymazywanie dysku bez jego fizycznego zniszczenia. Dzięki temu nośnik może zostać ponownie wykorzystany. Metoda ta posiada pełną zgodność z niezwykle restrykcyjnymi przepisami związanymi z przetwarzaniem danych (RODO), jak i spełnia standardy NIST 800 - 88 (rev. 1). WIPERAPP® jest skuteczny zarówno w przypadku kasowania danych z dysków magnetycznych, jak i SSD. Możliwość ponownego wykorzystania nośnika jest niebywałym atutem takiej metody czyszczenia informacji. Należy przy tym pamiętać, że jeśli dysk twardy jest uszkodzony - trzeba będzie go fizycznie zniszczyć. Co niezwykle ważne - WIPERAPP® przyczynia się do redukcji elektrośmieci. Potwierdzeniem pozytywnego zakończenia procesu (tj. kasowanie, weryfikacja, sprawdzenie dysku) będzie indywidualny dla każdego nośnika certyfikat.

Sposoby niszczenia danych w HitITgroup - 3

ITAD I CSR - pojęcia, które należy znać

Działania HitITgroup są zgodne z naturą. Stawiając na współpracę z przedsiębiorstwem, stawiasz na ochronę planety. Ekologiczna utylizacja czy przedłużanie życia sprzętu IT sprawiają, że ograniczone zostaje wydobycie najbardziej wartościowych surowców. ITAD, czyli społeczna odpowiedzialność za zużyty sprzęt elektroniczny towarzyszy firmie HitITgroup od początku funkcjonowania. Działanie przedsiębiorstwa przyczynia się do ograniczenia wykorzystania energii, a to przekłada się na jakość powietrza i ochronę drzew.

Oprócz tego marka jest odpowiedzialna społecznie. Troszcząc się o społeczeństwo w środowisku, w którym funkcjonują, wpisują się w społeczną odpowiedzialność biznesu. Wkładając wiele pracy i serca HitITgroup przekazuje sprzęt najuboższym.

Sprawdź działanie firmy już dziś i przekonaj się, że skuteczne kasowanie danych jest możliwe! Zapraszamy do kontaktu: https://hitit.pl/niszczenie-danych/


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk