• Odbierz prezent
Spore spadki akcji CDPROJEKT oraz LPP

Koniec miesiąca oraz kwartału przebiegał bardzo spokojnie i przyniósł niewielką zniżkę na krajowym rynku. Zmienność dla FW20 była bardzo niska i wyniosła ledwie 18 pkt. w trakcie sesji oraz 5 pkt. odchylenia od kursu odniesienia.

Na wykresie 60-min ma miejsce wyciszenie po wtorkowym spadku, po kilkupunktowym niższym otwarciu do końca notowań kurs utrzymywał się na stałym poziomie. Nie oznacza to jednak, że rynek popadł w marazm, ponieważ wolumen obrotu wskazuje na całkiem aktywny handel, a niska zmienność dowodzi w tym przypadku osiągnięcie przejściowego stanu równowagi. Niskie wartości wskaźnika ADX w tym interwale informują o przejściu w trend boczny. Na wykresie dziennym pojedyncza szpulka niewiele wnosi do obrazu rynku. Nadal jest podkreślony opór przy podstawie wcześniejszego trendu bocznego 1735 pkt. MACD wchodzi ponad linię sygnalną, RSI pozostaje jeszcze w kanale spadkowym.

W zakresie spółek indeksu bazowego niewielkie wzrosty ogółem sektora bankowego oraz paliwowego, mimo swojej licznej reprezentacji, nie zdołały zrównoważyć spadku akcji CDPROJEKT oraz LPP. Na giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji wzrosły indeksy rynków amerykańskich, natomiast lekko zniżkowały rynki zachodnioeuropejskie. Przypływ lepszych nastrojów napędzają oczekiwania wprowadzenia kolejnych pakietów stymulujących gospodarkę, zwłaszcza „licytowane” w walce przedwyborczej. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na końcowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek oraz Polski, a także raport o dochodach i wydatków ludności w US. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Spore spadki akcji CDPROJEKT oraz LPP - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk