• Odbierz prezent
Spółki z indeksu sWIG80: małe jest piękne [tematy inwestycyjne]
fot. freepik.com

Globalnie do segmentu małych spółek należą notowane przedsiębiorstwa o kapitalizacji poniżej 5 mld USD albo 5 mld EUR. W Polsce małe spółki reprezentuje indeks sWIG80.

Badania naukowe wykazują, że historycznie mniejsze podmioty osiągały wyższe stopy zwrotu względem dużych, szczególnie podczas silnej ekspansji gospodarczej, z czym mieliśmy do czynienia w drugiej połowie 2020 i w 2021 roku. Otoczenie gospodarcze w 2022 roku uległo jednak diametralnej zmianie, co przekłada się na słabsze zachowanie notowań mniejszych spółek na globalnych rynkach akcji.

W Polsce wpływ ryzyka geopolitycznego przełożył się natomiast na odpływ kapitału zagranicznego i mocniejszy spadek WIG20 względem mniejszych spółek w ostatnich miesiącach.

Spółki z indeksu sWIG80: małe jest piękne [tematy inwestycyjne] - 1

 

 

 

TEMATY INWESTYCYJNE 2022


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk