• Odbierz prezent
Spółki sektora: odzież i obuwie. Jak podczas sesji radziły sobie podmioty CCC oraz LPP?
fot. freepik.com

Zarówno CCC jak i LPP wchodzą w skład indeksu WIG20 i są one w nim jedynymi spółkami sektora odzieżowego. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej historii każdego z podmiotów, prowadzonej działalności, wynikom, notowaniom, a na końcu sprawdzimy jak spółki poradziły sobie podczas dzisiejszej sesji handlowej.

 

 

LPP: akcje, notowania, opis i charakterystyka spółki

LPP jest to jedna z polskich spółek, zajmujących się produkcją odzieży. W skład grupy wchodzi 5 różnych marek takich jak: Sinsay, House, Cropp, Mohito oraz Reserved. Spółka jest obecna na rynku polskim od roku 1991, główna siedziba znajduje się w Pruszczu Gdańskim. Według danych udostępnionych przez LPP na całym świecie znajduje się ponad 1700 salonów odzieżowych prowadzonych przez tą spółką. Część marek posiada asortyment jedynie dla kobiet, inne prowadzą także sprzedaż odzieży i akcesoriów męskich czy dziecięcych. Od roku 2001 spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład WIG20. Do najbardziej aktywnych na giełdzie spółek z sektora odzież i obuwie można zaliczyć: CCC, Intersport, Esotiq oraz Coccodrillo.

Więcej na temat spółki dowiesz się z tego artykułu.

 

Czytaj więcej

 

 

Dane po zakończeniu sesji handlowej

Nazwa spółki

LPP

Kurs otwarcia

9395

Teoretyczny kurs otwarcia

9885

Kurs zamknięcia

9885

Najwyższy kurs

9925

Najniższy kurs

9300

Zmiana procentowa

7.32899

Kurs ostatniej transakcji

 

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

 

 

CCC: opis działalności, historia, podstawowe dane, notowania

 

CCC to spółka, która w głównej mierze zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia oraz związanych z tym akcesoriów. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w województwie dolnośląskim, w miejscowości Polkowice. Podmiot został założony w roku 2001 i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi działalność na rynku polskim. W ofercie sklepu możemy znaleźć, jak podają informacje produkty na każdą kieszeń, takie jak obuwie, torebki, akcesoria. Od roku 2016 CCC jest także właścielem spółki Eobuwie.pl. W 2 grudnia 2004 roku miał miejsce debiut giełdowy spółki, obecnie wchodzi ona także w skład indeksu WIG20. Więcej informacji o spółce znajdziesz w poniższym artykule. 

 

Czytaj więcej
Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce CCC

 

Nazwa spółki

CCC

Kurs otwarcia

42.4

Teoretyczny kurs otwarcia

43.4

Kurs zamknięcia

43.4

Najwyższy kurs

43.58

Najniższy kurs

42.3

Zmiana procentowa

3.01447

Kurs ostatniej transakcji

 

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.
Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk