• Odbierz prezent
Spółki sektora energetycznego: PGE i PGNiG. Notowania, kurs akcji, istotne dane
fot. freepik.com

Zerknijmy jak prezentowały się dziś spółki WIG20 podczas sesji giełdowej! Dziś przeanalizujemy dokładnie spółki: PGE i PGNiG.  

Pepco - podstawowe i najważniejsze dane o spółce sektora odzieżowego

PGE to przedsiębiorstwo działające w sektorze energetycznym. Grupa PGE powstała w roku 2007, to również spółka giełdowa - jest notowania na warszawskiej giełdzie w systemie notowań ciągłych od roku 2009. Obszarem głównym działalności PGE jest dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej. Jedną z kluczowych i podstawowych informacji o spółce jest fakt iż, Skarb Państwa jest w posiadaniu pakietu większościowego akcji. PGE jest częścią indeksu WIG20, który zrzesza 20 największych i najpłynniejszych spółek. Więcej informacji o spółce znajdziesz w oznaczonym poniżej artykule.

 

 

 

{{Random/Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji/Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce PGE/Dane po zakończeniu sesji handlowej/Kurs akcji PGE /Notowania PGE /Notowania spółki PGE/PGE  - notowania, kurs akcji/Akcje PGE /Akcje, notowania PGE }}Nazwa spółki

PGE S.A

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.
 

 

Historia i najistotniejsze dane o spółce PGNiG

Spółka PGNiG czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, to polska spółka notowana na GPW. Firma zajmuje się wydobywaniem surowców energetycznych, produkcją i sprzedażą energii oraz importem gazu. Spółka została utworzona w 1982 roku, jako fuzja Zjednoczenia Przemysłu Gazowniczego oraz Zjednoczenia Przemysłu Naftowego, obecnie siedziba główna mieści się w Warszawie. Stanowisko prezesa spółki sprawuje Iwona Waksmundzka-Olejniczak. Posiadaczem większości udziałów jest Skarb Państwa. PGNiG wchodzi w skład indeksu WIG20, który łączy 20 największych i najpłynniejszych spółek. 

 

 

 

Dane po zakończeniu sesji handlowejNazwa spółki

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Kurs otwarcia

5.796

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

5.792

Zmiana procentowa

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk