• Odbierz prezent
 Spółki sektora bankowego: Santander i mBank. Notowania, kurs akcji, istotne dane
fot. freepik.com

Zarówno spółka Santander jak i mBank wchodzą w skład indeksu WIG20, są to spółki notowane na GPW, sklasyfikowane do sektora bankowego. Przyglądnijmy się dziś bliżej historii, notowaniom i najistotniejszym danym każdej z nich.
Spółka Santander: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

Santander to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza dwadzieścia największych i najpłynniejszych podmiotów notowanych na GPW. Santander to kiedyś Bank Zachodni, który swój początek umiejscawia roku 1988. Instytucja prowadzi działalność z zakresu bankowości, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również blisko 650 placówek rozlokowanych na terenie całej Polski. Prezesem Santander Bank Polska jest obecnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

251.6

Teoretyczny kurs otwarcia

247

Kurs zamknięcia

247

Najwyższy kurs

251.8

Najniższy kurs

242.2

Zmiana procentowa

-2.7559

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań Santander.

 

mBank: opis, działalność, akcje, notowania

 

Drugim podmiotem na który zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli  kolejna instytucja zaklasyfikowana do sektora bankowego. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Głównym przedmiotem działalności jest dokładnie tak jak w przypadku banku Santander świadczenie usług z zakresu bankowość. mBank powstał pod nazwą BRE, czyli Bank Rozwoju Eksportu w roku 1986, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, a prezesem zarządu jest obecnie Cezary Stypułkowski. Giełdowy debiut odbył się w roku 1992, sześć lat później miało miejsce równie istotne wydarzenie - fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce, naciśnij  poniższy button, a zostaniesz przekierowany do artykułu. 

 

Czytaj więcej
Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

276.8

Teoretyczny kurs otwarcia

271.2

Kurs zamknięcia

271.2

Najwyższy kurs

279.8

Najniższy kurs

265

Zmiana procentowa

-2.30547

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania mBank, po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk