• Odbierz prezent
Spółki PGE i Tauron notują silne wzrosty na zakończenie wczorajszej sesji

Wczorajsza sesja za oceanem przyniosła kres trwającym od sześciu dni trendu wzrostowego na głównych indeksach. Rynek ciągnęły w dół notowania spółek, których dynamika wzrostów w ostatnim czasie wynosiła więcej niż 5% na sesję.

Dla przykładu wtorkową sesję zakończyły z ok. 8% przeceną akcje spółek lotniczych i armatorów statków wycieczkowych. Realizacja zysków na tych spółkach przełożyła się na wzrost kursów spółek technologicznych, co z kolei przełożyło się na osiągnięcie w trakcie sesji przez indeks Nasdaq historycznie wysokiego poziomu 10002,5 punktów. Dzisiaj uwaga inwestorów będzie skupiona wokół decyzji Fed ws. stóp procentowych oraz komentarza do decyzji, gdzie prezes Fed J. Powell przedstawi możliwość wprowadzenia dodatkowych elementów polityki monetarnej, która może wesprzeć gospodarkę. Oprócz tego w trakcie dnia poznamy majową dynamikę inflacji w USA.

Ruch korekcyjny trendu wzrostowego dotarł również na polski parkiet. Indeksy zakończyły notowania na niewielkich minusach przy przeszło 1,4 mld zł obrotów na całym parkiecie. Zapowiedzi o stopniowym odchodzeniu przez sektor od węgla oraz możliwości wydzieleniu z bilansów PGE i Tauronu kopalń przełożyły się na silne wzrosty notowań tych spółek, które na zakończeniu sesji zyskały 13,5% (TPE) oraz 11% (PGE). Sentyment ten może przenieść się również na akcje PGNiG, który zapowiedział warte 4 mld zł na inwestycje w OZE, z których w ciągu kilku lat chce pozyskać 900 MW mocy. Odwrócenie poniedziałkowych kierunków kursów było widoczne również na szerokim rynku. Notowania Mabionu, który przez dwie ostatnie sesje rósł w tempie dwucyfrowym straciły we wtorek na wartości 9%, natomiast solidnymi wzrostami zakończyły się notowania TS Games, PlayWay. Na dzisiejszej sesji wzrosty mogą kontynuować akcje APS Energa, której kurs wczoraj zyskał 50% po publikacji informacji o wygraniu przetargu na dostawę zasilania bezprzerwowego dla bloków energetycznych organizowanego przez AO „Koncern Tytan-2”. Natomiast dzisiaj rano Energa podała, że w IQ`20 roku miała 568 mln zł EBITDA, a zysk netto j.d wyniósł 113 mln zł, co jest zgodne z szacunkami. \

WIG w układzie dziennym

Spółki PGE i Tauron notują silne wzrosty na zakończenie wczorajszej sesji - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk