• Odbierz prezent
Spółki odzieżowe i spożywcze uratowały sesję na GPW

Pierwszą sesję w 2018 roku Giełda Papierów Wartościowych może zaliczyć do względnie udanych. Na głównym parkiecie przeważał kolor zielony, choć do południa indeksy zniżkowały.

 

Po dobrym otwarciu, pierwsza godzina handlu na GPW wyglądała obiecująco. Mocno zyskiwały szczególnie małe i średnie spółki. Jednak do godziny 13:00 notowania mocno zniżkowały, co widoczne jest na poniższym wykresie indeksu WIG. Większość spadków została jednak odrobiona w drugiej części sesji i ostatecznie kluczowe indeksy GPW zakończyły sesję na plusie. Szeroki indeks WIG zyskał 0,24%. Indeks największych spółek – WIG20 – zyskał jedynie 0,08%. Lepiej radziły sobie średnie i małe spółki – indeksy mWIG40 i sWIG80 wzrosły o odpowiednio 0,51% i 0,30%.

 

WIG

wig

 

Giełdę ciągnął dziś w górę sektor odzieżowy i sektor spożywczy. WIG-ODZIEZ zyskał 2,4%, głównie dzięki wzrostom cen akcji LPP (+2,75%) i CCC (+1,96%). WIG-SPOZYW zyskał 1,89%, co w znacznej mierze zawdzięcza dobrej sesji spółki Kernel (+3,58%).

 

Sesję na plusie zakończyło 209 spółek (48%), a w przypadku 135 spółek (31%) mieliśmy do czynienia ze spadkiem cen.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk