• Odbierz prezent
Spółki Leszka Czarneckiego na czerwono - Getin Holding, Idea Bank i Getin Noble odreagowują wzrosty

To, co idzie do góry, musi kiedyś spaść - choć to powiedzenie nie zawsze da się zastosować do rynków kapitałowych, z pewnością adekwatnie opisuje sytuację spółek bankowych Leszka Czarneckiego, które na poniedziałkowej sesji zauważalnie odreagowują ostatnie dynamiczne wzrosty. Getin Holding, Idea Bank, a także Getin Noble Bank są dziś na wyraźnym minusie, czy to jednak zapowiedź odwrócenia ostatniej dobrej passy?

 

Trzy spółki po raz kolejny zdominowały dziś warszawski parkiet wolumenem transakcyjnym - Getin Holding znalazł się na drugim miejscu, tuż pod KGHM, z wartością obrotu przekraczającą 61 mln złotych, Idea Bank uplasował się zaś na siódmym miejscu, z wartością obrotu zbliżającą się do 40 mln PLN. Jak nietrudno się domyślić, duży obrót spowodowany był intensywną wyprzedażą akcji spółek.

Liderem spadków jest dziś Idea Bank, który na zakończeniu poniedziałkowej sesji notowany jest po 6,18 PLN za akcję. Oznacza to spadek o równe 22,75% w stosunku do kursu odniesienia, który wynosił 8,00 PLN. Co ciekawe, Idea Bank był również liderem wzrostów na piątkowej sesji, zaś dzisiejsze spadki niemal w całości zdyskontowały zyski z ostatniej sesji (kurs odniesienia z czwartku to 6,06 PLN).

Traci również Getin Holding, który kończy poniedziałkową sesję z kursem 1,96 PLN, równoznacznym ze spadkiem na poziomie ponad 16%. Kurs odniesienia wynosił 2,34 PLN.

Getin Noble Bank zakończył dzisiejszą sesję z wyceną 0,65 PLN za akcję, co oznacza spadek o 8,45% w stosunku do kursu odniesienia z końca piątkowej sesji (0,71 PLN).

 

Co może stać za spadkami? Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest poweekendowe odreagowanie ostatnich wyjątkowo dynamicznych wzrostów i chęć zaksięgowania zysków przez inwestorów.

Czytaj także: Getin Holding, Getin Noble i Idea Bank - spółki Czarneckiego znów na fali wzrostowej

  Spółki Leszka Czarneckiego kontynuują trwającą od ponad tygodnia falę wzrostową, utrzymując na piątkowej sesji ponad dziesięcioprocentową aprecjację. Getin Holding jest na dzisiejszej sesji najaktywniejszą spółką na GPW, notując ponad 40 milionową wartość obrotu.   Po wyjątkowo nieudanym dla .. Czytaj
Getin Holding, Getin Noble i Idea Bank - spółki Czarneckiego znów na fali wzrostowej

 

Notowania: Idea Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:IDA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk