• Odbierz prezent
Spółki, które mogą Cię zaskoczyć w tym tygodniu

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Trzeci tydzień maja będzie obfitował w publikacje wyników finansowych za I kwartał tego roku.

 

Poniedziałek, 17 maja

Columbus Energy - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Największa spółka notowana na NewConnect i czołowy dostawca rozwiązań fotowoltaicznych dla klientów detalicznych na giełdzie w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 125,5 mln złotych, zysk operacyjny 19,3 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 13,5 mln złotych (22,5 mln PLN w IVQ 2020). Akcjonariusze oczekują zauważalnej poprawy wyników r/r, dlatego też publikacja raportu może wywołać zwiększoną zmienność notowań, szczególnie że na piątkowej sesji akcje rosły typowo „pod wyniki” o ponad 6%.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Columbus Energy były wyceniane na 42,2800 PLN za sztukę.

 

Krynica Vitamin - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Producent napojów wchodzący w skład indeksu sWIG80, który w zeszłym roku stał się niespodziewanym beneficjentem koronawirusowej hossy (po wejściu w produkcję płynów do dezynfekcji) w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 68,89 mln złotych, zysk operacyjny 1,034 mln złotych oraz stratę netto 56 tys. złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Krynicy Vitamin były notowane po 19,3000 PLN za sztukę.

 

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka - ustalenie prawa do dywidendy 0,20 USD na każdą akcję

 

ASBISc - ustalenie prawa do dywidendy 3,60 PLN na każdą akcję

 

Wyniki finansowe opublikują również m.in.: 4Mass, Art Games Studio, ECC Games, JR Holding, SFD

 

Wtorek, 18 maja

CCC - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2020/21

Największy producent i dystrybutor obuwia notowany na warszawskiej giełdzie w roku 2019/20 zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 2,270 mld złotych netto, zysk operacyjny 55,2 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę netto 51 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CCC są wyceniane na 124,0500 PLN za sztukę.

 

Wirtualna Polska - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

 

Wyniki finansowe opublikują również: Atende, Auto Partner, Elzab, Polenergia, Relpol

 

Zakłady Magnetyzowe Ropczyce - koniec zapisów na sprzedaż akcji po 26,73 PLN za sztukę. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji wynosił 26,6000 PLN.

 

Środa, 19 maja

Tauron Polska Energia - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 5,467 mld złotych netto, zysk operacyjny 440 mln złotych praz skonsolidowany zysk netto 162 mln złotych. W ostatnim kwartale 2020 r. skonsolidowana strata netto wyniosła natomiast 2,545 mld złotych. W zeszłym tygodniu spółka opublikowała szacunkowe wyniki za 1Q, które okazały się lepsze od oczekiwań - szacunkowy zysk netto wyniósł 851 mln PLN, EBITDA 1,735 mld PLN. Zadłużenie netto na koniec I kwartału wyniosło niemal 9,8 mld PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Tauronu były wyceniane na 3,1370 PLN za sztukę.

 

Śnieżka - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Fabryka farb i lakierów, znana z solidnej polityki dywidendowej, w I kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 167,76 mln złotych, zysk operacyjny 20 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 14,21 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Śnieżki były wyceniane na 86,4000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Astarta Holding, Biztech, ML System, PCC Rokita, TIM, Unimot

 

Czwartek, 20 maja

JSW - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Największa spółka wydobywcza na GPW i czołowy producent węgla koksującego w Europie w I kwartale zeszłego roku osiągnął przychody na poziomie 1,966 mld złotych, stratę operacyjną 233,8 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę netto 211,9 mln złotych. W ostatnim kwartale 2020 r. strata netto wyniosła 452,6 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje JSW były wyceniane na 30,9000 PLN za sztukę.

 

PGNiG - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Największy dystrybutor gazu ziemnego w Polsce, schodzący w skład indeksu WIG20, w pierwszym kwartale zeszłego roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 13,756 mld złotych, zysk operacyjny 1,207 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto 779 mln złotych. Z szacunkowych wyników PGNiG za I kwartał wynika, że w segmentach gazu ziemnego (w tym dystrybucji), ropy naftowej i ciepłowniczo-energetycznym wzrosły wolumeny sprzedaży, co powinno przełożyć się na lepsze wyniki niż rok wcześniej.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje PGNiG były wyceniane na 6,2660 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również m.in.: Atal, Forte, Inter Cars, Mabion, Oponeo, Wielton

 

Pepco Group - przydział akcji oferowanych w ramach pierwszej oferty publicznej, publikacji informacji o ewentualnej redukcji na zapisach dla inwestorów indywidualnych

Czytaj także: Promocja na akcje Pepco - zainteresowanie debiutem niższe od oczekiwań spółki?

Wczoraj zakończyły się zapisy na akcje Pepco Group dla inwestorów indywidualnych w ramach pierwszej oferty publicznej. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami, cena emisyjna akcji Pepco nie osiągnie maksymalnej wartości 46 PLN za sztukę. Zamiast tego, inwestorzy zapłacą za akcje 40 PLN,.. Czytaj
Promocja na akcje Pepco - zainteresowanie debiutem niższe od oczekiwań spółki?
 

 

Piątek, 21 maja

PKP Cargo - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2020 roku

Spółka w I kwartale zeszłego roku zanotowała przychody na poziomie 1,035 mld złotych netto, stratę operacyjną 105,6 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę 114,4 mln złotych. Wg szacunkowych wyników za 1Q 2021 PKP Cargo osiągnęło przychody 996 mln złotych, stratę operacyjną 71 mln złotych i stratę netto 71,3 mln złotych.

 

Wyniki finansowe opublikują również m.in.: Agora, Comarch, Rafako, Newag, Wasko, ZUK Stąporków

Notowania: Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PGN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk