• Odbierz prezent
Spółki Dino i Pepco. Co się dziś działo na GPW?
fot. freepik.com

Obie ze spółek wchodzą w skład indeksu WIG20, są notowane na Warszawskiej giełdzie na rynku podstawowym, jako podmioty sektora “artykuły codziennego użytku”. Przyglądniemy się dziś bliżej wyżej wspomnianym spółkom - zwrócimy uwagę na ich historię, najważniejsze i najistotniejsze dane i podsumujemy dzisiejszą sesję. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z treścią materiału. 

 

Historia i najistotniejsze dane o spółce Dino

Dino S.A - jedna z polskich spółek, zajmująca się prowadzeniem sieci sklepów spożywczo-przemysłowych. Początki funkcjonowania spółki sięgają ubiegłego stulecia, a dokładnie roku 1999, siedziba mieści się w Krotoszynie. Dino jest spółką notowaną na GPW w Warszawie na rynku podstawowym, w systemie notowań ciągłych, wchodzi również w skład warszawskiego indeksu WIG20. Sieć sklepów została utworzona przez Tomasza Biernackiego, który jest obecnie właścicielem pakietu większościowego akcji (51,16%). Dino - notowania, kurs akcji

Poniżej zamieszczona została tabela, w której możesz znaleźć takie dane jak: cenę otwarcia, teoretyczny kurs otwarcia, cenę zamknięcia, najwyższy i najniższy kurs oraz zmianę procentową kursu akcji spółki w dniu dzisiejszym.

 

Nazwa spółki

Dino

Kurs otwarcia

300.9

Teoretyczny kurs otwarcia

296.9

Kurs zamknięcia

296.9

Najwyższy kurs

301

Najniższy kurs

292.7

Zmiana procentowa

-1.09926

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

 

Pepco: opis, działalność, akcje, notowania

 

Pepco jest to europejska sieć sklepów, działalność spółki opiera się na sprzedaży produktów użytku codziennego, w tym także odzieży. Firma została założona w roku 1999, jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. Od maja 2021 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest również częścią warszawskiego indeksu WIG20. 

 

Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji

 

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze dane i notowania spółki.

 

Nazwa spółki

Pepco

Kurs otwarcia

41.52

Teoretyczny kurs otwarcia

40.52

Kurs zamknięcia

40.52

Najwyższy kurs

42.1

Najniższy kurs

40.26

Zmiana procentowa

-3.24737

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk