• Odbierz prezent
Spółki CCC i CD Projekt jako jedyne z indeksu WIG20 kończą dzień wzrostem

Wtorkowa sesja przyniosła drobną korektę za Oceanem, przy czym indeks Nasdaq, który w ostatnim czasie zyskał więcej od szerokiego rynku, wczoraj stracił zaledwie 0,1% w porównaniu do przeceny S&P 500 o 0,6%, a więc przewaga spółek technologicznych utrzymuje się nawet podczas zmiany nastrojów.Negatywny wpływ na popyt mogła mieć m.in. informacja płynąca ze spółki Johnson & Johnson, która przerwała badania nad szczepionką z powodu nieoczekiwanego zachorowania uczestnika badań.

Z racji na impas w negocjacjach ws. pakietu stymulacji gospodarki uwagę inwestorów przyciąga sezon wyników kwartalnych. Okres publikacji raportów za III kw. 2020r. rozpoczął się od pozytywnego zaskoczenia dla sektora finansowego – zysk na akcję JPMorgan wyniósł 2,92 USD wobec oczekiwanych 2,23 USD, zysk na akcję Citigroup wyniósł 1,4 USD wobec szacowanych 86 centów, a zysk na akcję BlackRock wyniósł 9,22 USD wobec prognozowanych 7,73 USD. Wśród wszystkich wymienionych spółek zaobserwowano zwiększoną wartość obrotu, jednak pomimo lepszych wyników 2 pierwsze spółki przeceniły się o 1,6% i 4,8%. Przecenie uległy też notowania złota, które ponownie znalazło się poniżej poziomu 1900 USD.

Kolejny dzień przeceny indeksu WIG20 powoduje, że indeks znalazł się na 4-miesięcznych minimach, jedynie CCC i CD Projekt zakończyły dzień ze wzrostem, a wśród spadków dominował sektor bankowy, w tym najmocniej przecenił się mBank i Santander. Na spadek notowań mBanku może dodatkowo wpływać planowane przeniesienie spółki do indeksu mWIG40. Po dzisiejszej sesji to właśnie Allegro zastąpi mBank w indeksie blue chipów, a ponadto 19 października znajdzie się w indeksach FTSE, a od 26 października wejdzie do indeksów MSCI. Debiutant pozostaje w centrum zainteresowania, a w drugim dniu notowań zyskuje przeszło 14% przy obrocie przekraczającym 1,4 mld zł. Liderem indeksu mWIG40 pozostaje Mercator Medical, który zyskując niemal 13% ustanowił 5 raz z rzędu historyczne maksima notowań. Producent rękawic po sesji podał informację o szacunkowym zysku netto za III kw. 2020r., który wyniósł 356 mln zł, wobec 211 mln zł w II kw. oraz 1,3 mln zł przed rokiem. Historyczny szczyt notowań poprawił również TS Games. Po sesji JSW podała informację o produkcji węgla w III kw. 2020r., która wzrosła r/r o 2,5% oraz k/k o 51,9%, sprzedaż węgla r/r wzrosła o 11%, a k/k o 24,1%. /Adam Dudoń/

WIG w układzie dziennym

Spółki CCC i CD Projekt jako jedyne z indeksu WIG20 kończą dzień wzrostem - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk