• Sklep
  • Odbierz prezent
NewConnect spółka Property Lease Fund obligacje

18 marca portal money.pl poinformował o zatrzymaniu przez policję prezesa spółki z NewConnect. Co wiadomo o tej sprawie?

 

18 marca w poniedziałek portal money.pl poinformował o zatrzymaniu przez policję prezesa spółki Property Lease Fund. Zatrzymanie miało miejsce w niedzielę. Obecnie we wrocławskiej prokuraturze trwają czynności procesowe. Poinformowano, że sprawa ma charakter gospodarczy i że dalszych informacji prokuratura udzieli we wtorek.

Na razie wiadomo, że prezes spółki nie wykupił obligacji. Jest podejrzewany o niekorzystne rozporządzanie mieniem znacznej wartości, związane z zatajeniem rzeczywistej sytuacji spółki, planów jej rozwoju i możliwości finansowych wywiązania się z obowiązku wykupu obligacji.

Spółka została założona w 2010 r. Początkowo działała pod nazwą Lease Experts. W 2012 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. Od 2013 roku była notowana na rynku NewConnect, a od 2014 r. na Catalyst. W 2015 r. spółka zmieniła nazwę na Property Lease Fund. Jest to fundusz leasingowy, świadczący także usługi zewnętrznej sprzedaży dla wiodących spółek leasingowych w Polsce. Posiada sieć oddziałów franczyzowych w całym kraju.

Problemy spółki Property Lease Fund zaczęły się w czerwcu 2016 roku. Wówczas spółka rozpoczęła postępowanie sanacyjne. W 2017 r. spółka nie przekazała raportu rocznego za 2016 r., co było powodem zawieszenia obrotu jej akcjami przez zarząd GPW.

Pod koniec 2017 r. zarząd spółki złożył wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Jednocześnie zawnioskował o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania i opublikowania prawomocnego orzeczenia w sprawie postępowania restrukturyzacyjnego. W maju 2018 r. sąd oddalił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk