• Odbierz prezent
Spółka z grupy PlayWay – Live Motion Games – pozyskała od Inwestorów 0,76 miliona złotych!

Live Motion Games, producent gier na PC, pozyskał w ramach oferty prywatnej 0,76 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator. Studio w pierwszym kwartale br. planuje wydanie dwóch innych autorskich tytułów – Train Station Renovation oraz Car Trader Simulator. Gry będą dostępne w sprzedaży na globalnej platformie Steam. Większościowym udziałowcem Live Motion Games jest notowana na GPW spółka PlayWay.

- Przeprowadzona w grudniu 2019 roku prywatna emisja akcji naszej spółki zakończyła się sukcesem. Bardzo szybko udało nam się pozyskać wyznaczoną pierwotnie kwotę 0,5 mln zł. Z uwagi na duże zainteresowanie inwestorów, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu wartości emisji. Ostatecznie do spółki trafiło 0,76 mln zł.– informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu i twórca spółki Live Motion Games.

Pozyskane z emisji środki zostaną w całości przeznaczone na pre-produkcję i produkcje gier z gatunku symulator. Gry trafią do sprzedaży w 2021 roku. – Na ten moment nie chcemy jeszcze podawać szczegółów dotyczących tych konkretnych projektów. – informuje Michał Kaczmarek. – W przypadku gier z naszego portfolio ostateczne decyzje o ich produkcji podejmujemy na podstawie badania popytu wśród graczy po publikacji trailerów. Niedługo podzielimy się z rynkiem informacjami na temat projektów, nad których pre-produkcjami obecnie pracujemy. Na dziś mogę powiedzieć, że będą to gry z popularnego w ostatnim czasie gatunku symulatorów. Liczymy, że nasze propozycje trafią w gusta odbiorców i spełnią ich oczekiwania – dodaje.

Już w pierwszym kwartale br. premiery będą miały Train Station Renovation oraz Car Trader Simulator. Zapowiedzi gier są dostępne na Steamie. W TSR gracze będą musieli przystąpić do renowacji opuszczonych dworców i starych pociągów oraz sprawić by znów zaczęły sprawnie funkcjonować. CTS to symulator z rozbudowaną warstwą ekonomiczną, który pozwoli graczom wcielić się w rolę sprzedawcy samochodów. Po licytacji uszkodzonych samochodów trzeba podjąć decyzję, czy i w jakim stopniu zainwestować w ich naprawę, następnie zareklamować dany pojazd i sprzedać go nowemu nabywcy w jak najwyższej cenie.

Wydawcą tytułów jest notowana na głównym parkiecie GPW w Warszawie spółka PlayWay, która jest jednocześnie największym udziałowcem Live Motion Games. 

Karty Steam:

Car Trader Simulator

https://store.steampowered.com/app/689980/Car_Trader_Simulator/

Train Station Renovation

https://store.steampowered.com/app/914010/Train_Station_Renovation/

***

O spółce:

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku.  Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 57 proc. udziałów LMG.

Strategia spółki zakłada tworzenie średniobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Na 2020 rok spółka zaplanowała premiery sześciu tytułów. Premiery pierwszych mają nastąpić jeszcze w Q1 br.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk