• Odbierz prezent
The Dust Ultimate Games

7 sierpnia spółka z branży gier The Dust poinformowała o istotnej umowie z Ultimate Games dotyczącą wydania gry Together.

 

7 sierpnia spółka z branży gier The Dust poinformowała, że podpisała umowę ze spółką Ultimate Games na wydanie gry Together. Gra będzie dostępna na konsoli Nintendo Switch, która jest pierwszym kanałem dystrybucji, w planach są także porty na Xbox i PS4.

Spółka Ultimate Games jest notowana na rynku głównym GPW. Specjalizuje się w produkcji i dystrybucji gier na różne platformy. Spółka Ultimate Games jest jednym z największych wydawców gier na konsole na świecie.

Jest znana z takich realizacji, jak “Ultimate Fishing” – symulatora wydanego na PC, “Thief Simulator” dostępnego na Nintendo Switch, a ostatnio także popularnej gry House Flipper w wersji na Nintendo.

W czerwcu spółka The Dust podpisała umowę z firmą Try Evidence dotyczącą współpracy przy rozwoju gry „Together”, aby zapewnić grze jak najwyższą jakość. Pod koniec lipca Try Evidence przedstawiła spółce raport, dotyczący gry, w którym zwrócono uwagę na mocne strony, takie jak m. in. oprawa graficzna i tryb kooperacji. Obecnie trwają ostatnie prace nad udoskonaleniem gry przed jej wydaniem. Gra będzie dostępna na przełomie roku.

„Together” to platformówka 3D, w której gracze, podróżując przez cztery różne krainy, będą musieli zmierzyć się z wrogami. Fabuła gry opowiada historię bohaterów, którzy zauważyli znikające nad miastem kolory, postanowili wziąć los w swoje ręce i przywrócić kolory na całym świecie.

Informacja o umowie ucieszyła inwestorów. W trakcie piątkowej sesji kurs akcji The Dust zyskuje ponad 3%. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2018 r.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk