• Odbierz prezent
Spyrosoft spółka

Mimo niepewnych czasów epidemii, niektóre firmy dobrze sobie radzą i wciąż się rozwijają. Jedną z nich jest spółka Spyrosoft, która od początku tego roku przyjęła do pracy 80 osób.W kwietniu i maju zespół firmy powiększył się o 20 pracowników. Spółka realizuje też nowe projekty, jak współpraca z Pro-PLUS nad systemem monitorowania pacjenta z Covid-19.

 

W czasie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa dobrze sobie radzi branża informatyczna. Przykładem spółki z tej branży jest Spyrosoft – dostawca oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla branż takich, jak: motoryzacja, finanse, przemysł 4.0, medycyna, usługi geoprzestrzenne czy HR. Spółka jest obecna na rynku usług IT od 2016 r. Wciąż dynamicznie się rozwija i przyjmuje nowych pracowników. Od początku 2020 r. do maja zatrudniono łącznie 80 osób. Spośród nich 20 specjalistów dołączyło do firmy w kwietniu i maju, które były trudnymi miesiącami dla polskiej gospodarki. Dla całej Grupy, która posiada swe biura również za granicą, pracuje już 501 specjalistów.

Spyrosoft zajmuje się inżynierią oprogramowania. Pracuje z takimi technologiami jak Artificial Intelligence, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne. Spółka realizuje także projekty w branży automotive oraz branży medycznej.

W ostatnim czasie zakres prac twórców oprogramowania powiększył się o sześć nowych projektów z branż takich, jak finanse, HR,  przemysł, czy medycyna. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z firmą Pro-PLUS, dostawcą rozwiązań telemedycznych, dotycząca rozwoju systemu do zdalnego monitorowania pacjenta zakażonego Covid-19. System ten zapewnia m.in. monitorowanie saturacji, tętna i temperatury ciała pacjenta oraz umożliwia prowadzenie zdalnej opieki.

Spółka Spyrosoft S.A. jest notowana na rynku NewConnect od lutego 2020 r. Skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej Spyrosoft S.A. w I kwartale 2020 r. wyniosły 25,2 mln zł, co stanowi wzrost o 74% rok do roku i o 3% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Zysk netto wypracowany w I kwartale wyniósł 2,8 mln zł i jest wyższy o 126% w porównaniu z czwartym kwartałem 2019 r.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk