• Sklep
  • Odbierz prezent
PZU Goldman Sachs

PZU i Goldman Sachs Asset Management zawarły porozumienie dotyczące współpracy. Czego będzie ona dotyczyć? Jakie są dalsze plany PZU?

 

13 marca wieczorem poinformowano, że PZU i Goldman Sachs Asset Management (GSAM) podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie zarządzania aktywami i dystrybucji funduszy.

Spółka PZU poinformowała, że Goldman Sachs Asset Management będzie ją wspierać w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych stóp zwrotu z zarządzanych aktywów. Natomiast PZU będzie dążyć do udostępniania swym klientom produktów zarządzanych (lub współzarządzanych) przez Goldman Sachs Asset Management w swej sieci dystrybucji. Jednocześnie Goldman Sachs Asset Management będzie dążyć do udostępnienia funduszy zarządzanych przez PZU międzynarodowym klientom.

Prezes PZU – Paweł Surówka powiedział: "Nasi klienci będą mieli dostęp do najlepszych rozwiązań, a produkty grupy PZU będą dostępne na całym świecie dla klientów Goldman Sachs. Krok po kroku staniemy się firmą realnie globalną".

Spółka PZU poinformowała także, że dodatkowo współpraca obejmie utworzenie funduszu na region Europy Środkowo-Wschodniej, zarządzanego przez PZU i udostępnienie go na globalnej platformie dystrybucyjnej Goldman Sachs Asset Management.

Goldman Sachs jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Goldman Sachs Asset Management utworzono w 1986 r. w celu zarządzania głównie funduszami hedgingowymi.

 

PZU ma także plany dalszego rozwoju swej platformy do nabywania funduszy inwestycyjnych. Platforma inPZU wystartowała w październiku 2018 r. z ofertą adresowaną do klientów indywidualnych. Umożliwia ona inwestowanie w fundusze indeksowe z oferty TFI PZU. W marcu do grona klientów dołączyli inwestorzy instytucjonalni. Od początku swego funkcjonowania inPZU zgromadziło już 100 mln zł aktywów pod swym zarządzaniem. Prezes PZU podsumował działalność platformy następującymi słowami: „To jest wielki sukces naszej ekipy inPZU, natomiast mamy apetyt na więcej. Na tym nie spoczywamy. Chcemy, żeby platforma inPZU stała się masową platformą do inwestycji.”

 

Czytaj także: PZU - spółka osiągnęła 5,4 mld zysku za 2018 r. Wyniki najwyższe od 5 lat!

13 marca przed sesją na GPW znana spółka ubezpieczeniowa PZU opublikowała wyniki finansowe za 2018 r. Okazały się one wyższe niż oczekiwano.   Największy polski ubezpieczyciel PZU jest znany z dobrych wyników finansowych i stabilnej polityki dywidendowej. 13 marca spółka opublikowała wyniki za 20.. Czytaj
PZU - spółka osiągnęła 5,4 mld zysku za 2018 r. Wyniki najwyższe od 5 lat!

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk