• Odbierz prezent
PlayWay spółka

W ostatnim czasie spółka PlayWay, zajmująca się produkcją gier, przedstawiła aktualizację popremierowego raportu sprzedażowego.

 

13 marca w godzinach wieczornych spółka PlayWay poinformowała, że do sprzedaży do klientów w sklepach online oraz w dystrybucji  detalicznej trafiło ponad 800 tysięcy sztuk gry House Flipper, ponad 215 tysięcy sztuk gry Thief Simulator, ponad 800 tysięcy sztuk gry Car Mechanic Simulator 2018 oraz ponad 1,4 mln sztuk płatnych dodatków DLC do CMS 18.

Spółka PlayWay poinformowała także, że wersja mobilna gry Car Mechanic Simulator 2018 przekroczyła 13,5mln pobrań na platformach mobilnych.

W swym komunikacie spółka także dodała, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z grupy kapitałowej PlayWay, tzw. Steam Outstanding Wishlist przekroczyła liczbę 4 mln.

 

Warto wspomnieć, że gra House Flipper miała swoją premierę 17 maja 2018 r. na platformie Steam. W ramach tej gry gracz może wcielić się w przedsiębiorcę kupującego mieszkania do remontu, a jego zadaniem jest uporanie się z pracami remontowymi i sprzedaż mieszkań z zyskiem.

Gra Thief Simulator miała swą premierę w listopadzie 2018 r. Gracz może wcielić się w rolę złodzieja wykradającego cenne przedmioty z różnych obiektów.

Car Mechanic Simulator 2018 natomiast miała swą premierę w lipcu 2018 r. W grze tej można się wcielić w rolę mechanika samochodowego, który naprawia samochody i rozwija swój warsztat. Gra ta cieszy się dużą popularnością od kilku lat w kolejnych swych wersjach.

 

Czytaj także: PlayWay podaje dane o sprzedaży dwóch gier - akcje w górę

Akcje spółki gamingowej PlayWay rosną dziś wyraźnie na otwarciu sesji. Jest to reakcja na dane o sprzedaży gier House Flipper i Car Mechanic Simulator 2018.   Spółka PlayWay podała dziś rano w raporcie bieżącym nr 52/2018 dane na temat sprzedaży gier House Flipper i Car Mechanic Simulator 2018. D.. Czytaj
PlayWay podaje dane o sprzedaży dwóch gier - akcje w górę

 

PlayWay tworzy grupę kapitałową, składającą się z kilkunastu podmiotów. Spółka posiada 44 zespoły deweloperskie. W ramach swej strategii stawia na dywersyfikację. Pracuje nad wieloma zróżnicowanymi grami. W 2016 r. spółka PlayWay debiutowała na parkiecie głównym GPW.

Notowania: PlayWay SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PLW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk