• Sklep
  • Odbierz prezent
MacroCoins
Z artykułu dowiesz się:

- O aktualizacji strategii Macro Games S.A.

- o planach Spółki dotyczących ICO kryptowaluty MacroCoins

Macro Games S.A. zaktualizowała swoją strategię. Ma ona kłaść większy niż do tej pory nacisk na działania związane z produkcją i dystrybucją gier. Zakładana jest również dalsza ekspansja międzynarodowa.

„Emitent stworzy grupę, której celem będzie inwestowanie w unikalne rozwiązania elektronicznej rozrywki oraz ich dystrybucja na globalne rynki” - napisano ponadto w raporcie 15/2017.

Spółka ma również podzielić swój biznes na dwa istotne segmenty. Pierwszym z nich będzie produkcja i dystrybucja gier (90% budżetu Spółki). Drugim natomiast tworzenie społeczności graczy i osób zainteresowanych projektami elektronicznej rozrywki oraz tworzenie i dystrybucja treści dla tych osób (10% budżetu Spółki).

W celu uzyskania synergii z tych segmentów, Spółka rozpocznie ICO (Initial Coin Offering) kryptowaluty MacroCoins. MacroCoins ma zostać uniwersalnym środkiem płatniczym uznawanym przez projekty realizowane w ramach wyżej wymienionych segmentów.

„MacroCoins będą dodatkowo akceptowalne na największych istotnych giełdach kryptowalut na świecie, co umożliwi ich konwersję na realny pieniądz. Spodziewane wpływy z ICO to około 3 mln dolarów. ICO planowane jest na początek II kwartału 2018 r.” - podała Spółka w komunikacie.

 

Bądź na bieżąco - polub FXMAG na Facebooku!

 

Spółka prowadzi również negocjacje w sprawie przejęcia 100% udziałów podmiotu zajmującego się produkcją gier na urządzenia mobilne. W tym oraz przyszłym roku, Macro Games planuje wydać co najmniej kilkanaście tytułów na urządzenia mobilne. Spółka planuje również wydać gry na platformę VR.

Według Zarządu Spółki, zaktualizowana strategia przyczyni się do wyraźnej poprawy wyników finansowych w przyszłości.

Akcje Macro Games są notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk