• Sklep
  • Odbierz prezent
e-Xim IT NewConnect oferta publiczna

Spółka informatyczna e-Xim IT planuje debiut na NewConnect. Obecnie prowadzi zapisy na akcje w ramach oferty publicznej. Czym zajmuje się spółka? Na co planuje przeznaczyć pozyskane środki? Jakie są szczegóły oferty publicznej?

 

Czym zajmuje się spółka?

Spółka informatyczna e-Xim IT rozpoczęła swoją działalność w 2012 r. Spółka specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw. Z jej usług korzystają zarówno zagraniczne, jak i polskie przedsiębiorstwa z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i paliwowej. Spółka planuje wspieranie przedsiębiorstw w zakresie zmian związanych z procesem transformacji cyfrowej. Ma zamiar także wspierać przedsiębiorstwa w zakresie rozwiązań uwzględniających nowe regulacje i rozporządzenia PSD2 - dotyczące usług płatniczych oraz rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

 

Szczegóły oferty publicznej

W ramach IPO spółka planuje pozyskać 2 mln zł. Planuje sprzedaż 50 tysięcy nowych akcji serii G. Będą one stanowić do 29% kapitału zakładowego.

Cena emisyjna wynosi 40 zł.

Zapis obejmuje nie mniej niż 1 akcję i nie więcej niż 50 tysięcy akcji.

Przyjmowanie zapisów - od 12 kwietnia 2018 r. do 11 maja 2018 r.

Planowany przydział akcji do 15 maja 2018 r.

Sposób zapisu na akcje – w Biurze Emitenta w Warszawie (ul. Posag 7 Panien 1, bud. C) lub poprzez wysłanie formularza zapisu ze strony internetowej Emitenta pocztą elektroniczną oraz w formie papierowej na podany  adres.

Po zebraniu środków spółka planuje debiut na NewConnect.

 

Na co spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki?

Część pozyskanych środków w wysokości 1.350.000 zł spółka planuje przeznaczyć na rozbudowę zespołów technicznych, zatrudniając konsultantów i programistów, którzy będą odpowiedzialni za wdrażanie nowych rozwiązań u klientów. Planowane jest zatrudnienie w zespołach technicznych 9 nowych pracowników o wysokich kompetencjach zawodowych.

Środki w wysokości 450.000 zł będą przeznaczone natomiast na wsparcie i rozwój działalności handlowej spółki. W zespole handlowym spółka planuje zatrudnić 2 nowych pracowników z doświadczeniem i znajomością branży IT oraz zwiększyć środki na działalność marketingowo-sprzedażową.

Pozostałe środki zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych obszarów działalności w zakresie Application Delivery i Service Management, związanych z automatyzacją i robotyką procesów w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Spółka planuje działania związane z transferem wiedzy, specjalistycznymi szkoleniami oraz rozbudową wewnętrznej infrastruktury. Koszty te są szacowane na 200.000 zł.

 

Spółka zajmuje się działalnością, która ma przed sobą dużą przyszłość. Proces transformacji cyfrowej jest nieunikniony w przedsiębiorstwach. Muszą one korzystać z różnych rozwiązań informatycznych. W branży IT jest duża konkurencja. Aby osiągać przychody, spółka ciągle musi się rozwijać.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk